Reklama

Donald Trump twierdzi, że Elon Musk to geniusz

Prezydent Donald Trump nie może wyjść z podziwu Elona Muska - określa go nawet mianem "geniusza".

Prezydent Donald Trump jest niewątpliwie fanem Elona Muska. W wywiadzie z Joe Kernenem z CNBC podczas Światowego Forum Ekonomicznego w Davos, nazwał CEO SpaceX i Tesli mianem "geniusza". Stawia go obok takich wizjonerów jak Thomas Edison.

- Jest jednym z naszych największych geniuszów, a naszym zadaniem jest ochrona takich jednostek - powiedział Trump o Musku.

Elona Muska chyba nie trzeba nikomu przedstawiać. Jego firma SpaceX zajmuje się budową statków kosmicznych, które zaprowadzą nas na Marsa, a samochody elektryczne Tesla jeżdżą po całym świecie. Są uważana za jedne z najbezpieczniejszych i najbardziej zaawansowanych pojazdów w historii ludzkości. A wiadomo, że będą jeszcze lepsze.

- Musk lubi rakiety, a przy tym dobrze sobie z nimi radzi. Latają bez skrzydeł, lądują bez szwanku - nigdy wcześniej czegoś takiego nie widziałem. Musk jest jednym z naszych najbardziej inteligentnych ludzi i chcemy to pielęgnować. Wykonuje bardzo dobrą robotę - dodał Trump.

Donald Trump jest także zachwycony sukcesem Tesli, która po raz pierwszy osiągnęła przychody rzędu 100 mld dolarów.

- Szokujące jest to, jak to wszystko szybko się dzieje. Przed rokiem rozmawiali o zamknięciu firmy, a teraz idzie im świetnie i planują wielkie rzeczy - wypowiedział się Trump na temat Tesli.

Trump powiedział także, że spodziewa się, że Musk wybuduje kolejną wielką fabrykę Tesli w Stanach Zjednoczonych.

Reklama

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Elon Musk | Donald Trump | Tesla | SpaceX

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy