Na jednym ze zdjęć Marsa uwieczniono coś co wygląda na... kraba

W sieci zawrzało po raz kolejny, gdy na jednym ze zdjęć Czerwonej Planety internauci dopatrzyli się czegoś, co wygląda jak... krab. Domniemane stworzenie sprawia wrażenie jakby broniło dostępu do położonej za nim jaskini.

Tego typu znaleziska w ostatnich latach stają się coraz częstsze i rzesze internautów co rusz odnajdują na zdjęciach z kosmosu latające spodki, humanoidy czy nawet różnego rodzaju zwierzęta.

Problem, jaki zdjęcie "kraba" może nastręczyć NASA, jest jednak poważny, ponieważ kształt tajemniczej struktury ewidentnie wyróżnia się na tle otoczenia. Nie ma tu mowy o złudzeniu optycznym, bo nawet na tak słabej jakości przybliżeniu widać wyraźnie jakiś obiekt.

Zdjęcie zdobyło już dużą popularność w internecie i z pomocą Facebooka oraz Twittera trafia do coraz większej rzeszy ludzi. Niektórzy z nich z przymrużeniem oka sugerują nawet, że dziwny stwór w zaskakujący sposób przypomina facehuggera, znanego z serii filmów "Obcy".

Reklama

Słaba rozdzielczość zdjęcia jest jednak problemem nie do przejścia. O ile NASA nie wyrazi na to chęci, tajemnica tej dziwnej struktury pozostanie nierozwikłana i dziwny "krab" podzieli los innych tego typu znalezisk.

Nie byłby to pierwszy raz, gdy naukowcy uznali, że formacje skalne nie są warte analizy tylko z powodu pareidolii, czyli psychologicznej skłonności niektórych osób do przypisywania przypadkowym kształtom określonych znaczeń. 

Innemedium.pl
Dowiedz się więcej na temat: Mars
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy