Reklama

Poczuj się jak Pan Samochodzik - amfibia idealna na lato

Amerykańska firma WaterCar stworzyła pojazd idealny na letnie upały. Panther to amfibia, która sprawdzi się zarówno na lądzie, jak i na wodzie.

WaterCar Panther pod względem stylistyki wyraźnie nawiązuje do Jeepa Wranglera, choć nie ma z nim nic wspólnego. Co ważniejsze - potrafi znacznie więcej od amerykańskiej legendy. Amfibia ma lekkie nadwozie, które zostało dodatkowo obudowane włóknem szklanym.

Panther jest napędzany przez silnik V6 Hondy o pojemności 3,7 litra. Generuje on ok. 250 KM mocy i pozwala na osiągnięcie prędkości 128 km/h na asfalcie lub 70 km/h na wodzie. Masa całego pojazdu to 1360 kg.

O przeniesienie napędu dba specjalna przekładnia, która poza czterema biegami napędzającymi koła dysponuje napędem wolnoodrzutowym (Panther Jet). Transformacja z pojazdu lądowego w wodny zajmuje niecałe 15 sekund. Mniej niż zamknięcie dachu w kabriolecie.

Reklama

Budowa WaterCar Panther trwała bardzo długo. Twórcy przyznają, że "po 14 latach pracy, niezliczonych sukcesach i porażkach, 27 patentach i wielu perypetiach, projekt udało się w końcu zrealizować."

Amerykańska amfibia nie jest tania. Cena kompletnej wersji pojazdu wynosi 135 000 dol. Istnieje jednak możliwość zakupu jedynie podwozia (76 000 dol.) lub podwozia z nadwoziem, bez silnika i osprzętu (106 000 dol.).

Dzięki WaterCar Panther teraz każdy będzie mógł poczuć się jak Pan Samochodzik.

Link

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje