Sojusz Boeinga i Samsung Electronics

Firmy Boeing i Samsung Electronics poinformowały o podjęciu współpracy na płaszczyźnie badawczo-rozwojowej.

Larry Schneider z Boeinga oraz Bumcoo Cho z Samsunga - partnerstwo obu firm
Larry Schneider z Boeinga oraz Bumcoo Cho z Samsunga - partnerstwo obu firmmateriały prasowe

Boeing i Samsung Electronics początkowo zajmą się opracowaniem zaawansowanych technologicznie ekranów i systemów łączności bezprzewodowej. Celem prac będzie polepszenie poziomu rozrywki oraz komunikacji ziemia-powietrze. Z założenia nowe produkty i rozwiązania mają być lżejsze i bardziej energooszczędne. Ponadto firmy rozważają możliwość współpracy przy projektach dotyczących wydajności i mobilności pracowników firmy Boeing, którzy będą wykorzystywać obecne oraz przyszłe produkt i rozwiązania firmy Samsung w urządzeniach mobilnych.

- Komunikacja pokładowa i łączność sieciowa to ważne elementy dla pasażerów, a połączenie samolotu z ekipą naziemną podczas lotu ma kluczowe znaczenie dla wydajności operacyjnej linii lotniczych - powiedział Larry Schneider, wiceprezes ds. rozwoju produktów w Boeing Commercial Airplanes. - Boeing i Samsung Electronics wspólnie będą prowadzić badania, jak wykorzystać innowacyjne technologie, aby uzyskać postępy w tych dziedzinach - dodał.

- Branża lotnicza to jedno z najbardziej złożonych i wyrafinowanych środowisk biznesowych, które każdego dnia służy milionom pasażerów i pracowników. Jestem bardzo zadowolony, że Samsung podejmie współpracę z Boeingiem, aby spełnić rosnące wymagania klientów linii lotniczych z całego świata. Wykorzystamy nasze doświadczenie w dziedzinie multimediów i technologii informatycznych, aby zapewnić pasażerom bogatsze, bardziej satysfakcjonujące wrażenia. - powiedział Bumcoo Cho, starszy wiceprezes grupy Enterprise Business Team w Samsung Electronics.

Współpraca z Samsungiem będzie koordynowana przez Boeing Research & Technology, centralny dział badawczo-rozwojowy firmy Boeing. Organizacja ta skupia się na opracowywaniu przyszłych rozwiązań lotniczych oraz optymalizowaniu żywotności, kosztów, jakości i wydajności bieżących systemów.

INTERIA.PL/informacje prasowe
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd?
Dołącz do nas