Technologia "cyfrowego bliźniaka" pomoże firmie Lockheed Martin w transformacji cyfrowej

Amerykański koncern Lockheed Martin Aeronautics podpisał długofalowy kontrakt z firmą Siemens. Oprogramowanie platformy Xcelerator ma wesprzeć transformację cyfrową potentata przemysłu obronnego USA.

Lockheed Martin
Lockheed Martinmateriały prasowe

Lockheed Martin - jeden z liderów w branży lotniczej i kosmicznej postanowił nawiązać współpracę z gigantem technologicznym, firmą Siemens. Celem kooperacji jest wdrożenie rozwiązań mających umożliwić szybsze wdrażanie innowacji i ich bieżącą walidację w fazie projektowania, wytwarzania oraz użytkowania. Rozwiązanie ma także pozwolić na znaczące obniżenie kosztów produkcji. We wszystkim pomoże specjalnie oprogramowanie platformy Xcelerator, bazujące na technologii tzw. "cyfrowego bliźniaka".

Cyfrowy bliźniak (digital twin) to nic innego jak wirtualny model fizycznego obiektu, odwzorowujący w czasie rzeczywistym sposób działania wszystkich jego systemów. Nad sprawnym przepływem informacji pomiędzy repliką, a oryginalnym obiektem czuwają liczne algorytmy sztucznej inteligencji. Digital Twin może składać się z wielu zagnieżdżonych bliźniaków, które zapewniają węższy lub szerszy wgląd w wyposażenie i zasoby na podstawie procesu lub przypadku użycia.

Koncepcja samego rozwiania jest znana od wielu lat. Po raz pierwszy technologia "cyfrowego bliźniaka" została wykorzystana przez NASA w trakcie misji Apollo 13. Naukowcy w Houston mogli na bieżąco obserwować stan pojazdu kosmicznego, odwzorowywany w specjalnym symulatorze. Pozwoliło to na opracowanie kluczowych procedur misji ratunkowej.

Oprogramowanie Siemens Digital Industries Software jest narzędziem wspomagającym transformację cyfrową przedsiębiorstw. Pakiet Xcelerator, dzięki wykorzystaniu technologii bliźniaka cyfrowego, umożliwia organizacjom przyspieszenie i optymalizację automatyzacji w celu napędzania ich innowacyjności.

Rząd Szwajcarii poparł zakup 36 amerykańskich myśliwców F-35AAFP
INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd?
Dołącz do nas