Reklama

Walka z rakiem przy pomocy terapii magnetycznej

Do walki z nowotworami z powodzeniem może być wykorzystane pole magnetyczne. Naukowcy udowodnili, że przy jego pomocy można aktywować apoptozę, czyli programowaną śmierć komórki.

Odkrycie badaczy z Korei Południowej jest niezwykle proste, ale zarazem innowacyjne. Do walki z rakiem wykorzystuje ono apoptozę, która jest naturalnym procesem pozwalającym na eliminowanie z organizmu starych oraz zniszczonych komórek. W trakcie apoptozy komórki początkowo tracą wodę, a następnie się rozpadają. Ich resztki są wchłaniane przez fagocyty (komórki żerne).

W nowotworach proces apoptozy jest zaburzony, komórki dzielą się bez końca, powodując rozrost guza oraz naciekanie sąsiadujących tkanek.

Koreańska terapia magnetyczna walki z rakiem jest dwuetapowa. Najpierw do organizmu wszczepiane są specjalnie zmodyfikowane przeciwciała z tlenkiem żelaza wzbogaconym cynkiem, które są wiązane przez receptory komórek nowotworowych. Drugim etapem jest umieszczenie chorego organizmu w polu magnetycznym, które działając na zmodyfikowane przeciwciała aktywuje proces apoptozy.

Nowo opracowana metoda jest całkowicie bezpieczna dla zdrowych komórek. W testach laboratoryjnych prowadzonych na raku jelit naukowcom udało się zabić połowę całkowitej ilości komórek nowotworowych, nie uszkadzając ani jednej zdrowej komórki.

Reklama

Skuteczność antynowotworowej terapii magnetycznej została również potwierdzona in vivo na rybach z gatunku Danio pręgowany.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama