Agata Meble ofiarą hakerów. Co warto zrobić w tej sytuacji?

Jeśli robiliście zakupy w Agata Meble, to warto zachować czujność. Sieć poinformowała, że doszło do naruszenia jej infrastruktury. Dostęp do niej uzyskali hakerzy, którzy mieli wgląd w dane. Nie można również wykluczyć czarnego scenariusza, w którym doszło do ich wykradzenia przez cyberprzestępców.

Aktualizacja: otrzymaliśmy odpowiedzi na pytania związane z atakiem hakerskim na infrastrukturę Agata Meble. Poniżej wypowiedź biura prasowego firmy.

Agata Meble to popularna sieć sklepów i jeśli robiliście tam zakupy, to nie mamy dobrych informacji. Spółka padła ofiarą ataku ze strony hakerów. To oznacza, że mogli oni wykraść dane klientów, choć to na razie nie zostało jeszcze potwierdzone. Co dokładnie się stało?

Atak hakerski na Agata Meble

Spółka Agata Meble niedawno miała problem z obsługą kontrahentów. Potem sieć wysłała do nich wiadomość, którą widać poniżej. W niej poinformowano o naruszeniu ochrony danych, co było skutkiem utraty kontroli nad infrastrukturą, do której włamali się hakerzy.

Reklama

Finalnie doszło do naruszenia poufności danych, ale na razie nie można mówić o wycieku. Nie wiadomo, czy zostały one skopiowane przez osoby, które dokonały ataku. Warto jednak dodać, że firma na własnej stronie o zaistniałej sytuacji ostrzega również klientów. Warto więc zachować ostrożność.

Klienci Agata Meble powinni zachować czujność

Sklep zwraca uwagę na najgorszy ze scenariuszy, w którym dane mogłyby zostać przejęte przez hakerów i następnie wykorzystane do niecnych celów. Agata Meble informuje klientów, że powinni zachować czujność wobec nieznanych telefonów czy wiadomości e-mail, których celem jest wyłudzanie.

Oczywiście na tym nie koniec środków zaradczych, które warto podjąć. Z pewnością pod uwagę należy brać zastrzeżenie numeru PESEL. Po to, aby ktoś na podstawie naszych danych nie próbował zaciągnąć pożyczki. W ostatnim czasie zrobiły to miliony Polaków i jest to bardzo prosta czynność, którą można szybko oraz wygodnie zrobić z poziomu aplikacji mObywatel.

Skontaktowaliśmy się z biurem prasowym spółki Agata Meble i czekamy na odpowiedź. Gdy tylko uda nam się uzyskać dodatkowe informacje, to uzupełnimy artykuł. W ostatnim czasie o atakach hakerskich na różne podmioty w Polsce było głośno m.in. za sprawą centrów medycznych, które padły ofiarami działań cyberprzestępców.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: haker | atak hakerski | dane
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy