Android 14 na nowym urządzeniu. To telefon z dobrą baterią

Android 14 trafił na kolejne urządzenie. Tym razem aktualizacja systemu operacyjnego od Google jest możliwa na telefonie OnePlus 11. Póki co zainstalować mogą ją jedynie posiadacze telefonu w Indiach, ale wkrótce będzie dostępna na całym świecie.

Aktualizacja Android 14 na nowym telefonie

Już teraz wybrani posiadacze telefonu OnePlus 11 w Indiach mogą zaktualizować system do nowej wersji. Wybrani, albowiem nowa aktualizacja została tymczasowo uruchomiona dla osób biorących wcześniej udział w zamkniętych testach wersji beta. Juz wkrótce system będzie dostępny dla wszystkich w kraju.

Kiedy aktualizacji Androida doczekają się posiadacze OnePlus 11 w innych krajach? Na razie nie podano oficjalnej daty, jednak zapewne będzie mieć to miejsce już niedługo. To w sumie znana już praktyka, aby w przypadku aktualizacji lub premier udostępniać je w pierwszej kolejności na jednym konkretnym rynku. Podobne praktyki stosuje czasami np. OPPO czy Xiaomi.

Reklama

Android 14 dla OnePlus - nowości

Najnowsza aktualizacja systemu operacyjnego od Google przynosi sporo nowości. Oto najciekawsze z nich:

  • Funkcja Fluid Cloud umożliwiająca łączenie innych urządzeń;
  • Wyodrębnianie zawartości, funkcję umożliwiającą rozpoznawanie i wyodrębnianie tekstu i obrazów z ekranu jednym dotknięciem;
  • Inteligentne wycinanie, które pozwala oddzielić wiele obiektów na zdjęciu od tła w celu skopiowania lub udostępnienia;
  • Więcej rekomendacji widgetów;
  • Poprawa zarządzania uprawnieniami związanymi ze zdjęciami i filmami, zapewniając bezpieczniejszy dostęp aplikacji;
  • Optymalizacja wydajności, m.in. poprawione zostały stabilność systemu, szybkość uruchamiania aplikacji i płynność animacji;
  • Ulepszono projekt Aquamorphic o naturalny, delikatny i wyraźniejszy styl kolorów, zapewniający wygodniejsze wrażenia kolorystyczne;
  • Dodano dzwonki z motywem Aquamorphic i ulepszono dźwięki powiadomień systemowych;

Warto pamiętać, że przed aktualizacją producent zaleca posiadanie odpowiedniej ilości miejsca w telefonie i baterię naładowaną na przynajmniej 30%.

Co daje Android 14?

Najnowszy system operacyjny Google, czyli Android 14 ukazał się na rynku 4 października 2023 roku. W pierwszej kolejności mogły go pobrać osoby posiadające telefony Google Pixel. Sprawdź nasz test Android 14 na telefonie Pixel 7 Pro.

Co nowego zaoferował system mobilny? Przede wszystkim znacząco poprawia nasze bezpieczeństwo, ale również dostarcza sporo ciekawych opcji personalizacji. Możemy śmiało zmieniać czcionki, kolory i motywy, ale też dodawać sporo skrótów na pulpicie.

Nie najważniejszą, ale bardzo ciekawą funkcją jest kreator tapet. Do ich tworzenia wykorzystywana jest sztuczna inteligencja i trzeba przyznać, że efekt końcowy potrafi być niesamowity.


INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Android | Google | OnePlus
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy