Android TV 12 – jakich nowości można się spodziewać?

Aktualizacja Androida 12 jest już dostępna na niektóre smartfony. Teraz czas nową wersję systemu na Smart TV. Jakich nowości możemy się spodziewać wraz z aktualizacją Android TV 12?

Premiera Androida 12 odbyła się 4 października. System możemy już znaleźć na kilku flagowych modelach, między innymi Google Pixel 6 i na Samsungu Galaxy S21. Kod źródłowy oprogramowania testują już również inni producenci smartfonów i możemy się spodziewać, że w następnym roku będzie to główny system najnowszych urządzeń mobilnych.

Teraz Google udostępniło wersję Androida 12 na Smart TV. Aktualizacja oprogramowania nie będzie dostępna z marszu na wszystkich telewizorach. Właściwie, to minie jeszcze trochę czasu zanim pierwsi użytkownicy będą mogli skorzystać z nowego systemu. Jednak jest na co czekać.

Reklama

Androidzie TV 12 pojawi się panel zmiany częstotliwości odświeżania ekranu między wartościami: 24, 25, 50, 60 fps i tak dalej. Żeby skorzystać z tej opcji, aplikacja również musi obsługiwać tę funkcję. W Androidzie TV 12 będzie możliwe zwiększenie rozdzielczości interfejsu użytkownika z Full HD do 4K. Dodatkowo, będzie można sprawić, że wyświetlane okienka będą półprzezroczyste. Pojawią się również ikony mikrofonu i kamery, które poinformują użytkownika, kiedy jest włączone nagrywanie dźwięku i obrazu.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Android 12 | Smart TV | Android TV
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy