Bill Gates zapowiada koniec istnienia Google i Amazonu

Współzałożyciel firmy Microsoft kolejny raz bawi się w jasnowidza i ostrzega ludzkość przed nadchodzącymi wielkimi zmianami. Tym razem mówi o końcu firmy Google i Amazon. Czy miliarder ma dostęp do jakichś tajnych informacji?

Współzałożyciel firmy Microsoft kolejny raz bawi się w jasnowidza i ostrzega ludzkość przed nadchodzącymi wielkimi zmianami. Tym razem mówi o końcu firmy Google i Amazon. Czy miliarder ma dostęp do jakichś tajnych informacji?
Bill Gates zapowiada koniec istnienia Google i Amazonu /Icholas Kamm/AFP/ /123RF/PICSEL

Billa Gatesa nikomu przedstawiać nie trzeba. To m.in. twórca Windowsa, ale ostatnimi czasy stał się celem ataków entuzjastów teorii spiskowych dotyczących pandemii koronawirusa. Wielu oskarża go, że jego celem jest wprowadzenie nowego porządku świata, depopulacja ludności i totalna inwigilacja społeczeństwa.

Twórca największej na świecie prywatnej fundacji charytatywnej wziął ostatnio udział w konferencji organizowanej przez Goldman Sachs i SV Angel. Ujawnił tam swoje wizje na temat przyszłości branży technologicznej. Jego kontrowersyjne zapowiedzi wielu zszokowały, a nawet wprowadziły mały chaos na widowni podczas wykładu.

Reklama

ChatGPT sprawi, że Google i Amazon znikną z rynku?

Gates uważa, że firma Google i Amazon znikną z rynku. I stanie się to całkiem szybko. Ma to być związane z rewolucją technologiczną, którą zaserwują nam systemy sztucznej inteligencji. Rozwijają się one w tak szybkim tempie, że wprowadzają popłoch w branży. Zapotrzebowanie społeczeństwa na takie dobrodziejstwa jest ogromne, dlatego nad światem będzie panował ten, kto zaoferuje ludzkości najpotężniejsze i najbardziej praktyczne algorytmy.

Zdaniem miliardera, największa firma na świecie będzie odpowiadała za rozwój "personalnego pomocnika", któremu będziemy zlecać wykonywanie określonych zadań. — Ktokolwiek stworzy takiego personalnego asystenta, ten wygra wszystko, bo wtedy już nigdy nie wejdziesz na wyszukiwarkę [Google] i nigdy sam nie zrobisz zakupów w Amazonie — przyznał Gates.

Microsoft zbudowany przez Gatesa może zapanować nad światem

Taka technologia już powstaje i nazywa się ChatGPT, który ostatnimi czasy robi prawdziwą furorę na całym świecie. Gdy tylko jego najnowsza wersja ujrzała światło dzienne, w siedzibach Google, Apple czy Amazonu wybuchła panika i obawy o przyszłość. Wyszukiwarka Google to potężne narzędzie, ale nie ma najmniejszych szans z systemami takimi jakie może zaoferować ChatGPT. Po co tracić czas na szukanie potrzebnych wiadomości w wyszukiwarce, gdy można powiedzieć dwa słowa, a asystent głosowy dostarczy tam dokładnie takie informacje, jakich oczekujemy.

Bill Gates nie ujawnił, kiedy dokładnie Google i Amazon mają zniknąć z rynku czy być zdetronizowane przez potężniejsze koncerny, ale nie ukrywa, że jest to kwestia góra 10 lat. Co ciekawe, obecnie intensywnie nad technologiami AI pracuje jego firma, czyli Microsoft, która jest globalnym pionierem w tej materii. Jest to zasługa współpracy z twórcą ChatGPT, czyli organizacją OpenAI. Niedawno Elon Musk zapowiedział, że Tesla włączyła się do gry o tworzenie takich technologii.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Bill Gates
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy