Cybertruck na drogach jeszcze przed świętami. Tesla ogłosiła ważny termin

Cybertruck to futurystyczne auto, które na drogach będzie można zobaczyć jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia. Po latach opóźnień Tesla podała ostateczny termin związany z realizacją zamówień dla pierwszych klientów. Nastąpi to pod koniec listopada. Wtedy Cybertruck zacznie trafiać do wybranych kierowców.

Tesla zaprezentowało nietuzinkowe auto Cybertruck jesienią 2019 r. Samochód miał trafić na rynek już dawno, ale firma spotkała się z opóźnieniami. W ich trakcie pojazd był przeprojektowywany. Teraz gigant rynku motoryzacyjnego podał ważny termin. Nie zdziwcie się, gdy zobaczycie jakiegoś Cybertrucka na drogach jeszcze przed świętami.

Reklama

Tesla rozpocznie dostawy auta Cybertruck pod koniec listopada

Tesla przekazała, że po licznych opóźnieniach rozpocznie dostawy auta Cybertruck w dniu 30 listopada. Wtedy pierwsze egzemplarze samochodów trafią do wybranych klientów. Produkcja na masową skalę jeszcze nie ruszyła. Plany firmy zakładają, że stanie się to w przyszłym roku i wiemy, że pojazdy będą składane w ogromnej fabryce Gigafactory w Teksasie.

"Wiele osób jest podekscytowanych cyberciężarówką. Ja też jestem, jeździłem tym samochodem, to niesamowity produkt. Chcę podkreślić, że osiągnięcie masowej produkcji Cybertrucka, a następnie zapewnienie dodatniego przepływu środków pieniężnych, będzie stanowić ogromne wyzwanie. To normalne, gdy masz produkt wyposażony w wiele nowych technologii lub program dotyczący zupełnie nowego pojazdu, ale zwłaszcza taki, który jest tak inny i zaawansowany jak Cybertruck." - powiedział Elon Musk reporterom podczas środowej rozmowy telefonicznej z inwestorami

Wiemy, że przeprojektowanie Cybertrucka objęło m.in. jego przystosowanie pod kątem standardu 800 V. Zapewnia on szybszy proces ładowania baterii samochodu i jest to rozwiązanie, które wykorzystano m.in. w elektrycznym Hummerze EV firmy GMC.

Mniej samochodów elektrycznych w trzecim kwartale

Tesla ujawniła termin dostaw Cybertrucka w trakcie omawiania ostatnich wyników za poprzedni kwartał. Firma przyznała, że od lipca do września wyprodukowała mniej aut elektrycznych względem drugiego kwartału 2023 r., ale było ich więcej w porównaniu rok/rok. Producent twierdzi, że zostało to spowodowane m.in. planowanymi przestojami w fabrykach, które wykorzystano m.in. na modernizację linii. Tesla zakłada, że w tym roku sprzeda około 1,8 mln aut elektrycznych i plan te nie ulega zmianie.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: motoryzacja | Tesla | cybertruck | samochody elektryczne | auta elektryczne
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy