Czy Spotify działa offline? Słuchanie muzyki bez internetu

Spotify to popularna aplikacja do streamingu muzyki. Jak sama nazwa wskazuje, do działania potrzebuje połączenia z internetem. Możemy jednak korzystać z apki bez sieci. Wystarczy, że wykorzystamy do tego pewną funkcję konta premium.

Jak słuchać Spotify bez internetu?

Aplikacje do streamingu wideo czy muzyki potrzebują internetu. To oczywiste, jednak programy te często udostępniają nam pomocne funkcje. Niektóre z nich pozwalają na korzystanie z zasobów bez połączenia z siecią. W takiej sytuacji możliwe jest słuchanie muzyki offline. Czy taka opcja jest dostępna na Spotify?

Tak, ponieważ Spotify pozwala na pobieranie muzyki (np. całych albumów, playlisty czy poszczególnych utworów) i zapisywanie ich w pamięci wewnętrznej danego urządzenia. Dzięki temu do odtwarzania utworów nie jest wymagane połączenie z siecią. Jedyny warunek, aby słuchać Spotify offline polega na tym, że musimy mieć konto premium.

Reklama

Słuchanie Spotify bez internetu - telefon i PC

Aby móc słuchać muzyki na Spotify bez internetu w telefonie, musimy pobrać interesujące nas utwory. Tego dokonamy oczywiście tylko wtedy, gdy nasz telefon będzie podłączony do sieci Wi-Fi lub tej oferowanej przez operatora.

Wystarczy, że wejdziemy w interesującą nas playlistę lub album. Pod nazwą z prawej strony znajdziemy przełącznik Pobieranie, który pozwala na zapisanie muzyki Spotify. Zostanie ona przechowana w wewnętrznej pamięci urządzenia, a my będziemy mogli z niej korzystać nawet wtedy, gdy nie będziemy mieć dostępu do internetu.

Identycznie działa pobieranie muzyki na Spotify w przypadku korzystania z aplikacji na komputerach. Może to być PC z Windowsem lub Macbook - nie ma znaczenia. Wystarczy wejść w interesujące nas treści i kliknąć ikonę pobierania.

Zobacz też: Nowe widżety Spotify

O czym warto pamiętać? Na pewno o tym, że muzyka pobrana ze Spotify to nie odrębne pliki dźwiękowe, które możemy dowolnie odtwarzać. Nie znajdziemy ich w systemowym odtwarzaczu, nie można ich również kopiować czy zgrywać. Pobrane piosenki na Spotify możemy przesłuchać jedynie w rzeczonej aplikacji.

Czy Spotify Premium się opłaca?

Konto Spotify Premium kosztuje 20 zł miesięcznie i daje nam nieograniczony dostęp do wszystkich zasobów, jakie znajdują się na platformie. Mowa tutaj nie tylko o muzyce, ale również o podcastach i audycjach, których na Spotify jest całkiem sporo. To niewysoka cena jak na tak wiele treści dostępnych bez jakichkolwiek ograniczeń.

Ciekawą alternatywą jest natomiast YouTube Premium. Usługa od Google kosztuje nieco więcej, bo 23,99 zł na miesiąc, ale oferuje też więcej. Poza dostępem do YouTube Music, mamy też możliwość korzystania z serwisu YouTube bez żadnych reklam. To ogromny komfort, zwłaszcza podczas oglądania filmików na telefonie.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Spotify | streaming | muzyka

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy