Elon Musk skomentował walki w ukraińskim Bachmucie

Miliarder od dawana ma wyrobione zdanie na temat wojny w Ukrainie i od czasu do czasu komentuje aktualną sytuację na froncie. Jednak wielu jego obserwatorów ocenia, że bardzo często kompletnie nie orientuje się w temacie, a się wypowiada.

Miliarder od dawana ma wyrobione zdanie na temat wojny w Ukrainie i od czasu do czasu komentuje aktualną sytuację na froncie. Jednak wielu jego obserwatorów ocenia, że bardzo często kompletnie nie orientuje się w temacie, a się wypowiada.
Elon Musk skomentował walki w ukraińskim Bachmucie /War Mapper/Elon Musk /Twitter

Elon Musk postanowił wypowiedzieć się na temat obecnie trwających bardzo zaciekłych walk pomiędzy siłami ukraińskimi a rosyjskimi okupantami w Bachmucie i jego okolicach. Tym razem szef SpaceX zbytnio nie rozwodził się nad tematem, gdyż napisał na swoim profilu na Twitterze tylko - "Prawie otoczony".

Miliarder skomentował mapkę udostępnioną przez profil War Mapper. Ukazano na niej obszar miasta Bachmut i okolic wraz z zajętymi terenami przez obie strony konfliktu. Na pierwszy rzut oka z mapy można odczytać, że sytuacja ukraińskich żołnierzy w mieście nie jest zadowalająca.

Reklama

Elon Musk ocenia sytuację w Bachmucie

Rosyjscy agresorzy otoczyli Bachmut z trzech stron świata. Tragiczna sytuacja trwa od kilku miesięcy, ale zaledwie od kilku dni napięcie sięga zenitu, ponieważ Rosjanie wysłali w okolice miasta ogromne siły, ale też każdego dnia ponoszą duże straty w ludziach i sprzęcie.

Elon Musk tuż po ataku Rosji na Ukrainę zaproponował Putinowi pojedynek. Wygraną w nim miało być stworzenie wizji przyszłości dla Ukrainy. Jesienią ubiegłego roku, miliarder pochwalił Miedwiediewa, a potem zakpił z sytuacji na froncie. Na początku bieżącego roku jego firma ogłosiła, że nie będzie więcej udostępniać kosmicznego internetu Siłom Zbrojnym Ukrainy, jeśli będą one z jego pomocą dokonywać ataków na rosyjskie instalacje militarne.

Rosjanie tracą ludzi i sprzęt w Bachmucie

Tymczasem sytuacja w Bachmucie, chociaż obecnie wygląda tragicznie dla Ukraińców, nie musi zakończyć się klęską. Siły Zbrojne Ukrainy niebawem mają dostać zapowiadany potężny sprzęt od krajów NATO, który może bardzo szybko odmienić sytuację na lepsze. Od rozpoczęcia konfliktu na Ukrainie, Rosja poniosła największe straty w ludziach w Ukrainie od czasów II wojny światowej.

SZU zapowiedziały właśnie nową ofensywę na południu kraju, aby odwrócić uwagę Kremla od granicy obwodu charkowskiego i ługańskiego. Obecnie rosyjska armia rzuciła ogromne siły na Bachmut, ale w obliczu otwarcia nowego frontu na południu, prawdopodobnie część oddziałów zostanie przekierowana na południe i wówczas Ukraińcy będą mogli odzyskać wioski wokół Bachmutu.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Elon Musk | Bachmut
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy