Globalna awaria Google. Miliony ludzi nie może zalogować się do usług

Dziś doszło do globalnej awarii usług Google. To bezprecedensowe wydarzenie w historii firmy i Internetu. Użytkownicy zgłaszają, że nie mogą skorzystać z żadnej usługi oferowanej przez koncern.

Do globalnej awarii doszło dziś po godzinie 12:30 czasu polskiego. Jeśli macie konto na Gmailu lub YouTube, to nie będziecie mogli się zalogować. Google na razie nie wydało oświadczenia w tej sprawie. Możemy domyślać się, że zespół giganta w pocie czoła próbuje opanować tragiczną sytuację.

Ze strony DownDetector możemy dowiedzieć się, że problemy są z łączami i serwerami niemal we wszystkich kluczowych metropoliach na świecie, dlatego do usług nie może zalogować się i z nich skorzystać miliony ludzi na całej planecie. Na Twitterze w błyskawicznym tempie najbardziej popularnymi frazami stały się: "Google", "#googledown" czy "#Youtubedown". Z nich możemy wyczytać o frustracji użytkowników, którzy nie mogą nawet wysłać maila.

Reklama

Na razie nie wiadomo, co się stało, ale całkiem możliwe, że doszło do największego w historii cyberataku na Google. Jak jest w rzeczywistości, dowiemy się niebawem. Miejmy tylko nadzieję, że przestępcy znowu nie zdobędą poufnych informacji na temat użytkowników usług giganta.

Źródło: GeekWeek.pl

Geekweek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama