Gmail z nową i świetną funkcją. Użytkownicy zachwyceni
Użytkownicy Androida i iOS mogą już korzystać z nowej, bardzo wyczekiwanej funkcji w aplikacji poczty Gmail. Chodzi o dodanie Google Tłumacza, czyli jednego z najlepszych dostępnych narzędzi do tłumaczenia. Nie trzeba już wychodzić z aplikacji, aby przetłumaczyć słowa i zdania.
Spis treści:
Tłumacz. Nowa funkcja w Gmail
Do poczty Gmail dotarła wyczekiwana funkcja. Od teraz podczas pisania wiadomości email będzie można bez problemu skorzystać ze wbudowanego translatora. Chodzi oczywiście o Google Tłumacz, czyli narzędzie pozwalające na korzystanie z tłumaczenia zdań i wyrazów w wielu językach. Na czym polega nowość, skoro translator od Google jest przecież dostępny od dawna? Teraz wdrożono go bezpośrednio do Gmaila, przez co nie trzeba wychodzić z jednej aplikacji, aby skorzystać z drugiej.
Zintegrowanie tłumacza od Google z klientem pocztowym Gmail miało miejsce wcześniej, jednak dotyczyło to wyłącznie przeglądarkowej wersji poczty. Teraz funkcja ta zawitała do aplikacji dostępnych na systemach Android i iOS. Jak to rozwiązanie działa w praktyce? Podczas pisania maila w aplikacji, zostanie nam zaproponowana opcja tłumaczenia. Wystarczy nacisnąć odpowiedni przycisk pojawiający się kontekstowo.
Jak działa tłumacz w Gmailu?
Aby korzystać z tłumacza Google w aplikacji Gmail, nie trzeba instalować żadnych wtyczek, ani aktualizować oprogramowania. Funkcja pojawia się automatycznie i jest czysto fakultatywna. Możemy z niej nie korzystać, jeżeli nie mamy takiej potrzeby. Warto pamiętać, że jej funkcjonalność nie jest w żaden sposób ograniczona względem oryginalnego tłumacza. Oferowane są wszystkie pary języków tak, jak w osobnej aplikacji.
Kiedy Google Tłumacz pojawi się w Gmailu? Google podpowiada, że opcja ta cały czas pojawia się na kolejnych urządzeniach, dlatego jeżeli wy jeszcze jej nie macie, to wystarczy poczekać. Użytkownicy Androida zobaczą ją w ciągu najbliższych kilku dni. W przypadku systemu iOS pełne wdrożenie ma mieć miejsce do 5 września.
Google Tłumacz - przydatne funkcje
Ciężko jest funkcjonować w internecie bez znajomości Google Tłumacza. Aplikacja jest na tyle popularna, że większość z nas miała wiele okazji do przetestowania jej możliwości. Program od Google jest tyle popularny, co coraz bardziej użyteczny. Szczególnie, gdy mowa o tłumaczeniu popularnych par językowych. Dziś wiemy już, że tłumaczenie z języka polskiego na angielski jest naprawdę dobre, podobnie jak w przypadku np. angielskiego i niemieckiego i wielu innych.
Jak skorzystać z Google Tłumacza? Wystarczy wpisać w wyszukiwarce hasło Tłumacz, Tłumacz Google, Translator lub podobne. Odpowiednie narzędzie wyświetli nam się na górze strony. Po wejściu w link prowadzący do translatora zobaczymy dwa okienka. Jedno służy do wpisywania tekstu w danym języku, drugie tłumaczy na wskazany język. Baza danych jest duża, a pary możemy łączyć dowolnie. Przy pomocy strzałek pomiędzy okienkami możemy odwrócić tłumaczenie.
Ciekawe funkcje Google Tłumacza
Pierwszą z ważnych i przydatnych opcji w translatorze od Google jest możliwość tłumaczenia całych stron internetowych. Można to zrobić na dwa sposoby. Jednym jest wklejenie linku bezpośednio do tłumacza, ale o wiele wygodniejszym jest wtyczka w Google Chrome. Odpowiednie rozszerzenie do przeglądarki dodamy z poziomu katalogu aplikacji i wtyczek od Chrome. Po wejściu na stronę w obcym języku pojawi nam się opcja jej przetłumaczenia.
Przydatne jest też tłumaczenie na żywo przy pomocy aparatu smartfona. Jeżeli mamy przed sobą dokument, tablicę informacyjną czy zdjęcie z tekstem w obcym języku, wystarczy skorzystać z aplikacji Google Tłumacz. Przy jej pomocy uruchomimy aparat, a tekst który pokażemy w obiektywie zostanie automatycznie przetłumaczony.
A co powiecie na tłumaczenie offline? Aplikacja od Google daje nam taką możliwość. Jeżeli chcemy mieć dostęp do bazy tłumacza bez internetu, konieczne będzie pobranie danego pakietu. Później możemy śmiało korzystać z translacji w trybie offline. To szczególnie przydatne podczas wyjazdu za granicę, gdzie niekoniecznie musimy mieć dostęp do internetu.