iPhone 15 z USB C. Zdjęcia wskazują, że Apple może wprowadzić ograniczenia

iPhone 15 otrzyma nowoczesne złącze USB C. Wygląda jednak na to, że Apple może wprowadzić pewne ograniczenia, które będą związane z akcesoriami firm trzecich. Do sieci przedostały się zdjęcia, które ujawniają nam obecność specjalnego chipu. Będzie on odpowiadać za działanie USB C z modeli iPhone 15, które zobaczymy we wrześniu.

Apple od dekady we własnych telefonach stosowało własne złącze Lightning. Wiemy jednak, że wraz z premierą smartfonów iPhone 15, które zobaczymy za kilka tygodni, nadejdzie wyczekiwana zmiana w postaci interfejsu USB C. Jego obecność wynika m.in. z nowych przepisów, które wprowadziła Unia Europejska. Wygląda na to, że ta nowość w telefonach z logo nadgryzionego jabłka jest w zasadzie pewna, co potwierdzają nowe zdjęcia.

Reklama

Zdjęcia USB C z modeli iPhone 15 ujawniają nowy chip

Poniżej możecie zobaczyć zdjęcia, na których zostały uwiecznione USB C z telefonów z serii iPhone 15. Pojawia się pewien intrygujący element. Jest to autorski chip Apple 3LD3, który będzie sterować pracą nowego interfejsu w smartfonach z logo nadgryzionego jabłka. Niestety przy okazji powraca temat w postaci ograniczeń, których może dopuścić się gigant z Cupertino.

Apple może stawiać producentom ograniczenia

Sugeruje się, że Apple w smartfonach iPhone 15 postąpi w podobny sposób, co w przypadku autorskiego złącza Lightning. Pełne działanie USB C i wszystkie jego możliwości będą dostępne tylko w przypadku specjalnego certyfikatu MFi. To oznacza, że producenci akcesoriów będą musieli się o takowy postarać. W przeciwnym wypadku będą występować pewne niedogodności.

Apple może w ten sposób ograniczyć prędkość przesyłania danych czy też moc ładowania w przypadku ładowarek. Certyfikat MFi ma zapewnić odpowiednią jakość dla akcesoriów firm trzecich i sprawić, że ich użytkowanie będzie bezpieczne.

Premiera nowych smartfonów z iOS zbliża się wielkimi krokami. Plotki mówią o tym, że najbliższa konferencja Apple odbędzie się 12 września. Jeśli termin jest prawdziwy, to firma powinna go potwierdzić na początku przyszłego miesiąca. Przedsprzedaż powinna ruszyć 15 września. Tydzien później iPhone'y 15 trafią na sklepowe półki. W drodze są cztery nowe telefony i wiemy, że wszystkie z nich otrzymają interfejs USB C oraz ekrany z dynamicznymi wyspami. Spodziewajmy się także nowego procesora Apple A17 Bionic, ale znajdzie się on tylko pod obudową droższych modeli Pro. W tańszych będzie to zeszłoroczny chip A16.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: iPhone | iPhone 15 | Apple | USB-C | Smartfon
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy