Jak usunąć konto na Tik Toku? Poradnik krok po kroku

Jak usunąć konto na Tik Toku? To pytanie zadaje sobie wiele osób. Aby pozbyć się swojego konta, nie wystarczy jedynie odinstalować aplikacji. Chociaż nie będziemy otrzymywać powiadomień, to konto nadal będzie istniało. Podpowiadamy, jak usunąć je skutecznie.

  • Tik Tok jest fenomenem młodego pokolenia. To popularny serwis społecznościowy, który pozwala na zamieszczenie w sieci krótkich, zabawnych filmików przy pomocy animacji, podkładów muzycznych i efektów specjalnych, aby wzbudzić w odbiorcy zainteresowanie.  
  • To właśnie tutaj użytkownicy spędzają teraz najwięcej czasu. 
  • Obawa przed zbieraniem i sprzedażą naszych danych, marnowanie czasu czy po prostu znudzenie . Istnieje mnóstwo powodów, by usunąć konto na Tik Toku. Dlatego przedstawiamy krótki poradnik, jak zrobić to szybko i w kilku prostych krokach.

Reklama

Jak powstał Tik Tok?

 

Aby odpowiedzieć na to pytanie, musimy cofnąć się w czasie do 2014 roku, kiedy została uruchomiona inna aplikacja o nazwie Musical.ly. Początkowo miała ona być startupem edukacyjnym, jednak pierwotny pomysł nie uzyskał zaangażowania społeczności. 

Dlatego twórcy platformy postanowili zmienić tematykę na bardziej rozrywkową przez połączenie muzyki, wideo i sieci społecznościowej. Choć Musical.ly bardzo szybko zaczęła przyciągać miliony użytkowników, we wrześniu 2016 roku przez chińską firmę ByteDance została stworzona podobna aplikacja, o nazwie Tik Tok

Niestety Musical.ly nie mogła rywalizować z konkurentem  pod względem ilości użytkowników. Z tego powodu w sierpniu 2018 roku ByteDance połączyło dwie światowe społeczności w jedną globalną - Tik Tok.       

Na czym polega fenomen Tik Toka?

Obecnie z Tik Toka korzysta ponad dwa miliardy osób na całym świecie. To aplikacja, za pomocą której nagrywa się krótkie, humorystyczne filmiki, trwające od 15 do 60 sekund. Działa ona na zasadzie platformy społecznościowej. Tik Tok oferuje różnorodne filtry, efekty, a przede wszystkim bazę utworów muzycznych, które z czasem stają się trendami. Pod filmikami użytkownicy mogą zostawiać reakcje, a nawet udostępniać je na innych serwisach społecznościowych. 

W zasadzie Tik Tok jest to nie tylko platforma rozrywkowa, która pozwala oglądać krótkie nagrania, lecz także miejscem, gdzie użytkownicy mogą wyrazić siebie poprzez tworzenie wideo z artystycznym zacięciem. Z pewnością dla nikogo nie będzie zaskoczeniem fakt, że to głównie młodzież korzysta z tej aplikacji, a dla nich możliwość ekspresji jest jedną z najważniejszych potrzeb.   

Jak usunąć konto na Tik Toku w telefonie?

Usunięcie konta Tik Tok jest niezwykle proste, chociaż sprawia wielu osobom problemy. Przede wszystkim należy otworzyć aplikację i zalogować się na swoje konto. Następnie trzeba kliknąć ikonę trzech kropek w prawym górnym rogu i wybrać opcję Ustawienia i prywatność. Następnie w ustawieniach należy wybrać kategorię Zarządzaj kontem. Dalej trzeba kliknąć przycisk Usuń konto, który znajduje się na dolnej części ekranu. Po wybraniu tej opcji aplikacja przekieruje nas do procesu weryfikacji. Jeśli założyliśmy konto na Tik Toku za pomocą konta Google, będziemy musieli zalogować się właśnie do tego konta. Jeśli przy pomocy numeru telefonu - potrzebne jest wpisanie kodu SMS-a wysłanego na ten numer.     

Po potwierdzeniu tożsamości Tik Tok wyświetli nam informację o konsekwencjach decyzji o usunięciu konta. Mianowicie:        

  • nie będziesz w stanie zalogować się do TikTok z tego konta;        
  • utracisz dostęp do wszystkich opublikowanych przez siebie filmów;       
  • nie będziesz w stanie uzyskać zwrotu pieniędzy za zakupione przedmioty;       
  • informacje, które nie są przechowywane na koncie, takie jak wiadomości czatu, mogą być nadal widoczne dla innych osób. 

Na końcu należy wybrać opcję Usuń konto na samym dole i potwierdzić swój wybór. 

Jak usunąć konto na Tik Toku na komputerze? 

Procedura usunięcia konta na Tik Toku w przeglądarce wygląda praktycznie identycznie. Najpierw trzeba odwiedzić witrynę tiktok.com. Po zalogowaniu w prawym górnym roku kliknij w odnośnik do swojego konta. Wybierz kategorię Ustawienia i prywatność, a następnie Zarządzaj kontem

Później należy kliknąć w opcję Usuń konto i przeklikać się przez wszystkie strony.      

Czy można odzyskać usunięte konto Tik Tok? 

Podczas usuwania konta na Tik Tok pojawi się komunikat, że nasze konto zostanie najpierw dezaktywowane na 30 dni, a dopiero po upływie tego czasu trwałe usunięte. W trakcie dezaktywacji konto nie będzie widoczne publicznie, ale wciąż wszystkie dane są zachowane. 

 Aby przywrócić konto na Tik Toku, wystarczy w ciągu 30 dni zalogować się jak zazwyczaj i potwierdzić, że chcemy reaktywować konto. Wszystko zostanie przywrócone do stanu sprzed jego usunięcia.      

***

Czytaj także:

Jak usunąć konto na Twitterze? Poradnik na dezaktywację profilu

TikTok - skąd się wziął, czy jest bezpieczny i dokąd zmierza? 

Snapchat z nowym pomysłem na zarobek! Nie spodoba się to użytkownikom

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: social media | media społecznościowe
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama