Jak wejść na WiFi bez hasła? Poznaj tajny kod

Czy można podłączyć się do WiFi bez hasła? To możliwe i przydatny okaże się tajny kod. Poznaj sprytny trik na łączenie się z WiFi bez wpisywania skomplikowanych kombinacji cyfr i znaków. Będzie to przydatne np. podczas wizyty gości.

Używanie WiFi bez hasła. Czy to możliwe?

Po zainstalowaniu WiFi w domu podłączamy do sieci wszystkie urządzenia. Łączymy smartfony, komputery, konsole do gier i TV. Czynność tę wykonujemy raz i na dłuższy czas możemy zapomnieć o haśle czy innych danych dostępowych. Co, jednak gdy chcemy udostępnić internet wielu osobom jednocześnie?

Na pewno ktoś spytał was kiedyś o hasło do WiFi. Gdzie je znaleźć i czy na pewno musisz odkurzyć router, żeby podać trudny do zapamiętania ciąg cyfr i liczb? Niekoniecznie. Są trzy dobre sposoby na korzystanie z WiFi bez znajomości hasła.

Reklama

Udostępnianie w pobliżu WiFi

Pierwszym sposobem na korzystanie z WiFi bez hasła jest funkcja Udostępnianie w pobliżu. Jest to funkcjonalność skierowana do posiadaczy telefonów z systemem Android, którzy znajdują się obok siebie. Wystarczy, że nasz telefon będzie podłączony do domowej sieci WiFi, którą chcemy udostępnić.

W menu WiFi wchodzimy w Sieć, do której jesteśmy podłączeni i wybieramy opcję Udostępnij. Zobaczymy kod QR, a pod nim przycisk Udostępnij w pobliżu. Naciskamy go, po chwili ukaże się lista dostępnych telefonów do podłączenia. Wybieramy urządzenie, po czym jego posiadacz będzie musiał zaakceptować udostępnianą sieć WiFi.

Wybrane urządzenie połączy się z WiFi bez wpisywania hasła. Istotne, aby nasz telefon, z którego udostępniamy internet miał włączone udostępnianie w pobliżu. Można to sprawdzić w ustawieniach, a konkretniej w zakładce "Google" i "Udostępnianie w pobliżu".

Jak podłączyć się do WiFi bez hasła? Pomoże kod QR

Drugi sposób na WiFi bez hasła w telefonie jest równie prosty i wymaga od nas wykonania podobnych kroków. Tak jak poprzednio, również w tym przypadku musimy mieć telefon podłączony do domowej sieci WiFi. Wchodzimy w konkretną sieć i korzystamy z przycisku Udostępnij. Zobaczymy wspomniany kod QR.

Drugi smartfon musi zeskanować kod QR. Cała reszta odbywa się automatycznie. Telefon podłączy się do sieci bez hasła do WiFi.

Jak udostępnić internet w telefonie? Router mobilny

Powyższe metody pozwalały na połączenie się z siecią bez znajomości hasła. Istnieje jeszcze jeden sposób na udostępnianie internetu, choć nie jest on związany z WiFi czy podłączaniem się bez hasła. Chodzi oczywiście o aktywowanie routera w swoim telefonie. Sęk w tym, że wówczas nasze urządzenie nie działa z WiFi, lecz wykorzystuje transfer danych. Jest to przydatne np. w podróży, gdy jeden telefon ma dobry zasięg, a drugi nie - lub gdy tylko jedna osoba posiada działającą kartę SIM.

Wystarczy uruchomić router w telefonie/udostępnianie internetu. Należy to uprzednio właściwie skonfigurować. Dobrym pomysłem jest ustawienie hasła. Wszystko po to, aby podłączyć się mogły tylko osoby, którym chcemy udostępnić internet, nie zaś wszyscy dookoła. 

Funkcja działa zarówno na iOS jak i Androidzie. Telefony nie muszą mieć tego samego systemu. Apple iPhone skorzysta z WiFi od Androida i odwrotnie.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Wi-Fi | Internet | SEO
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy