Jak zmienić hasło do WiFi? Banalna czynność, która ułatwi ci życie

Zmiana hasła do WiFi może bardzo ułatwić życie. Zamiast wpisywania długiego ciągu przypadkowych cyfr i liter możemy wpisać samodzielne wybraną frazę. To także ochrona przed niechcianymi gośćmi, którzy będą korzystać z naszego internetu. Jak zmienić hasło do WiFi? Tak zrobisz to za pomocą telefonu.

Jak zmienić hasło do WiFi?

Zmiana hasła do WiFi może się różnić w zależności od tego, jakiej marki router posiadamy. Każda firma wykorzystuje swoje indywidualne menu. Istnieje jednak uniwersalny sposób na połączenie się z routerem dowolnej firmy i zmianę frazy do logowania. Hasło zmieniamy przy pomocy komputera lub laptopa z systemem Windows lub Mac.

Na komputerze z Windowsem zmianę hasła do WiFi zaczynamy od wejścia w Eksplorator plików. Na panelu bocznym aplikacji odszukujemy zakładkę "Sieć" i klikamy w nią. Wówczas ukaże się nam sekcja "Infrastruktura sieci", a w niej domowy router. Wybieramy go za pomocą myszy. W efekcie otworzy nam się przeglądarka z panelem logowania do routera.

Reklama

Jak przejść do panelu logowania do routera, jeśli komputer to Mac? Na początek zmiany hasła do internetu wchodzimy do menu Apple i przenosimy się do "Ustawień systemowych". Dalej wybieramy "Sieć", gdzie odszukujemy interesujące nas WiFi. Przy nim znajduje się ikona "Szczegóły", w którą klikamy. W tym momencie wyświetli się adres IP routera, który kopiujemy i wklejamy do paska adresu przeglądarki internetowej.

Czytaj także: Jak wejść na Wi-Fi bez hasła? Sprawdzony sposób i tajny kod

Gdy otworzony zostanie panel logowania do routera, wpisujemy hasło do sieci, które było ustalone fabrycznie lub które sami zmieniliśmy. Jeśli udało nam się zalogować do panelu, to następnym krokiem zmiany hasła do internetu jest odszukanie ustawień sieci bezprzewodowych.

Zmiana hasła do WiFi będzie pewnie jedną z pierwszych opcji, które znajdują się w tej zakładce. Wybieramy ją i wpisujemy nową frazę umożliwiającą łączenie się z siecią.

Po zrobieniu tego prawdopodobnie wymagane będzie zrestartowanie routera. Dodatkowo należy pamiętać o tym, że w każdym zalogowanym wcześniej urządzeniu potrzebne będzie ręczne wprowadzenie nowego hasła do WiFi.

Jak zmienić hasło do WiFi na telefonie?

Zmiana hasła do WiFi na telefonie jest bardzo prosta. W zależności od systemu operacyjnego cały proces modyfikacji może się różnić. Przebieg zdarzeń jest jednak bardzo podobny.

Zmianę hasła do WiFi na telefonie zaczynamy od wejścia w ustawienia, gdzie wybieramy zakładkę "WiFi". Następnie odszukujemy adres IP połączonego routera. U smartfonów z systemem iOS informacja od razu wyświetli się na ekranie. W przypadku tych z Androidem może być on schowany głębiej, jednak konkretne postępowanie będzie się różnić dla poszczególnych marek.

Adres IP kopiujemy lub przepisujemy do paska adresu przeglądarki internetowej w telefonie. Zatwierdzamy go i dzięki temu otworzymy panel logowania routera.

Dalszy proces wygląda tak samo, jak w przypadku zmiany hasła do internetu z poziomu komputera. Logujemy się za pomocą aktualnych danych. Dalej wybieramy ustawienia sieci bezprzewodowych i zmieniamy hasło zgodnie z instrukcjami pokazującymi się w panelu.

Zobacz również:

WiFi będzie wymiatać. Jaki router najlepszy do światłowodu?

Jak wzmocnić sygnał WiFi? Odkryj internet w domu na nowo

Naukowcy dokonali niemożliwego. Jeszcze nigdy nie mieliśmy takiej kontroli nad laserem

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Wi-Fi
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy