Reklama

Jak zobaczyć swój dom w Google Maps? To naprawdę proste

Google Maps to potężne narzędzie nawigacyjne, które nie tylko doprowadzi nas do celu. Pozwala też zobaczyć dowolne miejsce na Ziemi. Dzięki aplikacji możemy wybrać się na wirtualny spacer po ulicach Nowego Jorku, Paryża czy Madrytu, a nawet zajrzeć do własnego ogródka. Jak zobaczyć swój dom w Google Maps?

Mapa, w której widać domy. Co to jest Google Maps?

Google Maps w Polsce znamy jako Mapy Google. To narzędzie umożliwiające oglądanie map, wyznaczanie trasy z punktu A do punktu B i przeglądanie wizytówek firm oraz atrakcji polecanych przez użytkowników. 

Serwis Google Maps został uruchomiony 8 lutego 2005 roku. Usługa szybko zyskała ogromną popularność na całym świecie. W Polsce korzysta z niej obecnie ponad 10 milionów internautów.

Podstawowe funkcje darmowej aplikacji Google Maps to:

Reklama

  • nawigacja GPS z funkcją głosową,
  • informacje o ruchu drogowym, korach i wypadkach,
  • aktualizacje tras,
  • wyznaczanie tras z punktu A do punktu B dla kierowców oraz podróżujących pieszo, rowerem i komunikacją miejską.

Czytaj też: Mapy Google z kolejną funkcją dla kierowców

Wirtualny spacer w Google. Co to jest Google Street View?

Google Street View to funkcja Google Maps dostępna od 2007 roku. Usługa umożliwia wirtualne spacery w miejscach oznaczonych przez Mapy Google na całym świecie. Początkowo aplikacja dostępna była w Stanach Zjednoczonych, jednak z czasem baza Google Street View powiększyła się o fotografie europejskich miast. W Polsce usługa ta jest dostępna od 2012 roku.

Na początku działania usługi zdjęcia do Google Street View były zrobione z poziomu ulicy przez kamery zamontowane na samochodach. Później wprowadzono także inne pojazdy - trójkołowy rower, wózek pchany przez operatora czy skuter śnieżny. Dzięki temu dostępne są panoramy z budynków, gór, parków i innych miejsc, do których nie ma dostępu poruszając się samochodem.

Jak zobaczyć swój dom w Google Maps?

Jeśli jesteśmy ciekawi, czy Google Maps jest w posiadaniu zdjęć naszego bloku mieszkalnego czy domu, możemy to sprawdzić. Wystarczy wykonać poniższe kroki.

1. Otwórz Google Maps korzystając z tego LINKU.

2. W wyszukiwarce Google Maps wpisz adres domu i kliknij na ikonkę z lupą.

3. Kliknij w zdjęcie po lewej stronie. Google Maps automatycznie otworzy widok z ulicy.

4. Kolejnym krokiem jest poruszanie się w Google Maps. Aby przemieszczać się w widoku, przesuń kursor w wybranym kierunku. Kursor zamieni się w strzałkę wskazującą kierunek, w którym będziesz się poruszać.

5. Rozejrzyj się, klikając w dowolny punkt i poruszając myszką. Możesz też używać strzałek z lewej i z prawej strony kompasu.

Jak zobaczyć swój dom na zdjęciu z satelity?

To pytanie bardzo często zadają internauci, którzy chcą zobaczyć swoją okolicę z obrazu wykonanego przez satelity. W tym przypadku znów z pomocą przychodzi Google Maps. Poniżej przedstawiamy poradnik krok po kroku.

1. Otwórz Google Maps.

2. Wpisz adres, który chcesz znaleźć i kliknij na ikonkę z lupą.

3. Kliknij w kwadrat w lewym dolnym rogu ekranu „Warstwy” (czerwona strzałka na zdjęciu poniżej) i zobacz swój dom z satelity.

4. Sposób poruszania się po mapie jest niemal identyczny jak w przypadku Google Street View. Przytrzymaj lewy przycisk myszy i ruszaj nią, by przemieszczać się po mapie

Zobacz też:

Siedem miejsc zakazanych przez Google Maps

OK Google. 20 rzeczy, o które najczęściej pytamy asystenta głosowego

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: google maps | Google Street View | Mapy Google

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy