Reklama

Japończycy stworzyli pierwszy latający motocykl

Japończycy zaprezentowali już swój pierwszy latający motocykl. Będzie on w stanie poruszać się z prędkością 100 km/h przez około 40 minut. Czy ich wynalazek w przyszłości zrewolucjonizuje metody przemieszczania się?

Mówi się, że w przyszłości będziemy poruszać się latającymi samochodami. Jednak wszystko wskazuje na to, że zacznie się to od motocyklu. Japońska firma ALI Technologies zaprezentowała swój nowy wynalazek. Xturismo Limited Edition Hoverbike jest w stanie poruszać się z prędkością 100 km/h, lecz tylko przez 40 minut.

Z tak niską wydajnością z pewnością nie trafi do powszechnego użytku. Prędzej sprawdzi się jako gadżet i ciekawostka. Taki wydaje się być też plan twórców, którzy w 2022 roku wyślą tylko 200 egzemplarzy do klientów.

Reklama

Projekt ALI Technologies jest wspierany przez motoryzacyjnego giganta Mitsubishi i znanego piłkarza Keisuke Hondę, który w swojej karierze reprezentował między innymi AC Milan. Firma rozpoczęła pracę nad swoim wynalazkiem jeszcze w 2017 roku. Xturismo jest jednoosobowym środkiem transportu i wygląda jak motor, do którego zostały przyczepione duże wiatraki wentylacyjne.

Jeden z twórców wynalazku, Daisuke Katano jest świadomy tego, że urządzenie nie zostanie dopuszczone do ruchu po zatłoczonych, japońskich ulicach. Liczy jednak na to, że jego wynalazek posłuży grupom ratowniczym, by mogli się dostać w ciężko dostępne miejsca.

Zanim dostanie szansę, by wejść do powszechnego użytku, Hoverbike będzie można używać tylko na specjalnych torach lub na odludziach. A szkoda, bo biorąc pod uwagę stan niektórych polskich dróg, przydałby się w naszym kraju. Jednak jego cena zwala z nóg, gdyż za pojedynczy egzemplarz trzeba zapłacić około 680 tysięcy dolarów.

 

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy