Reklama

Japońska maszyna robi skarpetki na drutach podczas jazdy na rowerze

Japońskie wynalazki nie od dziś zadziwiają ludzi na całym świecie swoimi nietypowymi zastosowaniami. Nie inaczej jest także w przypadku maszyny stworzonej w prefekturze Nara. Otóż pozwala ona stworzyć skarpetki na drutach podczas… jeżdżenia na rowerze stacjonarnym. 10 minut wysiłku nagradzane jest nowiutką parą własno stworzonych „otulistópek”.

Kreatywność i innowacyjność to zdecydowanie dwie cechy, które wyróżniają Japończyków na tle innych narodów. Kto inny jak nie mieszkaniec Kraju Kwitnącej Wiśni mógłby wymyśleć specjalny przenośnik pozwalający na swobodne spacerowanie wraz... z morskimi stworzeniami lub elektryczny widelec zmieniający smak jedzenia na bardziej słony.

Reklama

Kolejnym zadziwiającym wynalazkiem pochodzącym z Azji Wschodniej jest maszyna tworząca na drutach skarpetki podczas jazdy na rowerze stacjonarnym. Wystarczy wybrać się na przejażdżkę, aby posiąść nową parę "otulistópek".

Specjalnie skonstruowany mechanizm o nazwie "Charix" należy do japońskiej firmy "Souki Socks" umiejscowionej w prefekturze Nara. Jak łatwo się domyślić, zasilany jest on właśnie za pomocą siły ludzkich mięśni poprzez będący częścią całości wspomniany już rower stacjonarny.

W trakcie jazdy skarpetki dziergane są automatycznie. Każdy z nas może odwiedzić japońskie przedsiębiorstwo i stworzyć własny produkt. Co więcej, mamy możliwość wybrania własnych kolorów nici czy odpowiedniego rozmiaru, dzięki czemu nasz wyrób nie będzie sztampowy.

Jedna para skarpet wymaga około 10 minut jazdy na rowerze - jest to praktycznie cały wysiłek, który musimy włożyć w proces tworzenia. Po tym czasie wystarczy je tylko lekko wykończyć i gotowe.

Koszt a(bs)trakcji wynosi 2200 jenów, czyli w przeliczeniu mniej więcej 80 złotych, a całość jest prosta jak drut.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: robienie na drutach | skarpetki | Japonia

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy