Konto już doładowane. Jak usunąć kartę z Google Play?

Google Play to oficjalny sklep Google dla urządzeń Android, oferujący aplikacje, gry, filmy i muzykę. Dostępne są w nim zarówno darmowe, jak i płatne treści. Aby dokonać zakupu, trzeba podpiąć kartę do sklepu. Dla bezpieczeństwa po zakupie warto jednak ją usunąć. Chcesz wiedzieć, jak to zrobić?

Jak doładować konto Google Play?

Doładowanie salda na koncie Google jest prostym i bezpiecznym procesem, który nie wymaga zbyt rozległej wiedzy na temat technicznych aspektów obsługi smartfona. 

Wystarczy uruchomić telefon oparty na systemie Android, wejść do sklepu Google Play i stuknąć w ikonkę swojego profilu w prawym górnym rogu. Później należy wejść w opcję "Płatności i subskrypcje", następnie w "Formy płatności", aż na końcu w funkcję "Więcej ustawień płatności".  

Reklama

Zasilić saldo Google można obecnie na cztery sposoby:

 • wykorzystując kod - bony ze sztywno określoną kwotą, np. 50 zł czy 100 zł, można otrzymać jako prezent czy też zakupić w sklepie stacjonarnym większości marketów wielkopowierzchniowych;
 • wykorzystując Paysafecard - system oparty na zakupie fizycznej karty lub wirtualnego kodu. Można je wykorzystać do płatności w sklepach internetowych, serwisach rozrywkowych i innych platformach online akceptujących tę formę płatności, w tym w Google Play;
 • dodając konto PayPal - dzięki temu firma Google będzie mogła samodzielnie obciążyć konto PayPal kwotą wynikającą z dokonania danego zakupu;
 • dodając kartę kredytową lub debetową - to zdecydowanie najpopularniejsze rozwiązanie, które jednak wymaga powiązania karty bankowej z kontem Google. Z tego też powodu wielu internautów uznaje ją za mało bezpieczną. Dobrym rozwiązaniem, które w dużym stopniu przyczyni się do ochrony środków na koncie bankowym, jest usunięcie karty tuż po zasileniu konta.

Każdy użytkownik smartfona z Androidem może zatem  liczyć na wiele opcji płatności zgodnych ze swoimi oczekiwaniami i możliwościami. Część z nich, jak np. kody doładowania, jest bezpiecznych i zupełnie anonimowych, lecz wymaga zakupu fizycznego kodu bezpośrednio w sklepie. 

Inne z kolei są łatwiejsze w użytkowaniu na co dzień. To np. karty bankomatowe, dzięki którym można dokonać zakupu aplikacji czy gry w zasadzie w każdej chwili, oczywiście wtedy, gdy na koncie powiązanym z kartą znajduje się odpowiednia ilość wolnych środków.

Jak usunąć kartę z Google Play?

Usuwanie karty z Google Play nie jest trudne ani skomplikowane. 

 1. Otwórz aplikację Google Play na smartfonie.
 2. Stuknij w ikonkę profilu znajdującą się zawsze w prawym górnym rogu ekranu.
 3. Wśród dostępnych opcji wybierz "Płatności i subskrypcje".
 4. W kolejnym okienku kliknij "Formy Płatności".
 5. W jeszcze kolejnym oknie stuknij w funkcję "Więcej ustawień płatności".
 6. Odszukaj interesującą Cię formę płatności, czyli w tym przypadku kartę kredytową lub debetową przypisaną do Twojego konta bankowego.
 7. Pod opisem formy płatności stuknij w "Usuń". Od razu wyświetli Ci się dodatkowe zabezpieczające okienko dialogowe. Na tym etapie wystarczy jedynie potwierdzenie chęci odłączenia karty z Google Play - stuknij ostatecznie w przycisk "Usuń".

W ten sposób można chronić bezpieczeństwo swojej karty i całkowicie usunąć jej powiązanie ze swoim kontem Google. W tej sytuacji jednak przed dokonaniem kolejnej płatności trzeba będzie ją dodać ponownie. 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Google Play | Android | telefon | smartfony
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy