Kultowy Doom trafi na... roboty koszące marki Husqvarna

Doom to kultowa gra komputerowa, która była uruchamiania na przeróżnych urządzeniach. Niedawno dołączyły do nich roboty koszące marki Husqvarna. Producent akcesoriów doszedł do wniosku, że udostępni taką wersję Dooma na własne urządzenia i nastąpi to wraz z aktualizacją, która będzie udostępniana w najbliższych miesiącach.

Doom to gra komputerowa, którą zna prawie każdy fan gamingu. Tytuł ma już ponad 30 lat i w międzyczasie jest o nim co jakiś czas głośno za sprawą uruchamiania kultowego FPS-a na kolejnych, często nietypowych sprzętach. Tak jest z pewnością w przypadku robotów koszących marki Husqvarna.

Doom trafi na roboty koszące marki Husqvarna wraz z aktualizacją

Kultowy Doom został uruchomiony na robotach koszących wspomnianej firmy już wcześniej i pokaz możliwości zaprezentowano podczas DreamHack Winter 2023, który odbył się w dniach 23-26 listopada 2023 r. Wydarzenie przyciągnęło uwagę, bo granie na kosiarkach z pewnością było czymś nietypowym. Zobaczcie to koniecznie na poniższym wideo.

Reklama

Husqvarna postanowiła więc pójść za ciosem i zdecydowała się na udostępnienie Dooma w postaci wersji shareware w formie aktualizacji, która wkrótce trafi na roboty koszące marki z serii Automower NERA. Proces ma rozpocząć się w kwietniu tego roku i potrwa do września. Producent twierdzi, że w ten sposób gra stanie się dostępna dla około 30 tys. właścicieli tych sprzętów, którzy następnie będą mogli sobie zagrać.

Kultowa gra była uruchamiania nie tylko na dziwnych urządzeniach

Smartwatche czy testy ciążowe to nietypowe przedmioty, na których do tej pory został uruchomiony kultowy Doom. Niedawno o grze zrobiło się ponownie głośno za sprawą... bakterii. Pewnej uczonej z MIT udało się stworzyć rozwiązanie, które zamieniło mikroby w "ekran", na którym jest "wyświetlany" obraz z gry. Niestety odbywa się to bardzo wolno, co wyklucza płynną rozgrywkę. W przypadku robotów koszących marki Husqvarna będzie można zagrać "normalnie", gdzie do sterowania będzie można wykorzystać pokrętło kosiarek oraz przyciski Start i Stop.

Polecamy na Antyweb: Nowy samochód za mniej niż 100 tys. złotych? Jest w czym wybierać

Informacja prasowa/INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: kosiarka | Robot | gry
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy