Ma 14 lat, będzie pracował w SpaceX. A wy co robiliście w tym wieku?

Po 14-latku raczej nie spodziewamy się tego, że znajdzie sobie dobrze płatną i przyszłościową pracę. Nie oczekujemy też, że skończy uniwersytet. Jednak dla tego nastolatka to rzeczywistość — właśnie ukończył studia na Uniwersytecie Santa Clara, a już niedługo rozpocznie pracę w SpaceX. Poznajcie Kairana Quazi.

Nie wiem, jak wy, ale ja mając 14 lat, zapewne namiętnie liczyłam, na ile gum kulek wystarczy mi kieszonkowe i zastanawiałam się, czy zdążę na ulubiony program emitowany w stacji, która już wtedy prawie nie puszczała muzyki, a z założenia powinna. Nic więc dziwnego, że nie zajmuję się na co dzień eksploracją kosmosu. Nie ma co ukrywać, że byłam raczej standardową nastolatką. Tego z kolei zdecydowanie nie można powiedzieć o Kairanie Quazi.

Już od jego najmłodszych lat wiadomo było, że nie będzie kroczył standardową drogą edukacji

Kairan Quazi nie jest zwyczajnym nastolatkiem. Nie był też zwyczajnym dzieckiem. Ogromne umiejętności, które posiadał, były widoczne już od najmłodszych lat. 

Reklama

W wieku dwóch lat miał zacząć wypowiadać się pełnymi zdaniami. W szkole podstawowej przewyższał umiejętnościami kolegów. W wieku dziewięciu lat rozpoczął naukę w trzeciej klasie... i zgłębiał program nauczania na poziomie college’u. Jak podaje New York Post, był także stażystą w Intelu, gdzie zajmował się sztuczną inteligencją.

Gdy miał 11 lat, poszedł na Uniwersytet Santa Clara. Studiował tam informatykę i inżynierię. Zanim jednak zrobi nam się go szkoda, bo pomyślimy o jego dzieciństwie, trzeba nadmienić, że chłopak nie zgadza się z tym, że jego droga akademicka pozbawiła go "normalnego" wychowania. Żądny wiedzy i rozwoju, teraz zrobi kolejny niestandardowy krok. 

14-latek skończył studia, teraz będzie pracował w SpaceX

Quazi jest najmłodszą osobą w historii, która zasili szeregi należącego do Elona Muska SpaceX. Warto w tym miejscu wspomnieć, że firma ma jeden z najbardziej rygorystycznych procesów rekrutacyjnych.

Nastolatek, jak podkreśla, jest podekscytowany byciem częścią zespołu inżynierów Starlink i pracą jako inżynier oprogramowania w "najfajniejszej firmie na świecie". Chce wykorzystać swoje umiejętności, by przyczynić się do realizacji celu SpaceX, jakim jest przetransportowanie ludzi na Marsa.

Polecamy na Antyweb | Wątpliwości wokół laptopów dla uczniów i nauczycieli. Ministerstwo Cyfryzacji się tłumaczy

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: SpaceX | Elon Musk

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy