Reklama

Mapy Google na tablicach informacyjnych na polskich drogach

Mapy Google to świetna aplikacja do nawigacji. Teraz jej cenne dane pojawiły się na tablicach informacyjnych w Bielsku-Białej. To początek prawdziwej rewolucji na polskich drogach.

Mapy Google to świetna aplikacja do nawigacji. Teraz jej cenne dane pojawiły się na tablicach informacyjnych w Bielsku-Białej. To początek prawdziwej rewolucji na polskich drogach.
Tablica z danymi z Google na ul. Cieszyńskiej /Miejski Zarząd Dróg w Bielsku-Białej /materiały prasowe

Miejski Zarząd Dróg w Bielsku-Białej oficjalnie ogłosił uruchomienie trzech nowych tablic drogowych. I nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, bo takich obiektów powstaje coraz więcej, gdyby nie fakt, że jest to projekt innowacyjny na skalę europejską.

Nowatorskie tablice zostały umieszone na drogach wjazdowych do miast. MZD chwali się, że w czasie rzeczywistym wyświetlają one informacje prosto z Map Google o czasie przejazdu pomiędzy kluczowymi lokacjami. W ten sposób mają pomóc podróżującym sprawniej się przemieszczać.

Reklama

Władze miasta wykorzystały potencjał API systemu Google. Jego potężnym atrybutem jest brak potrzeby budowania specjalnej infrastruktury w miastach. Miesięczny koszt działania systemu to zaledwie 1300 złotych. Tymczasem budowa tradycyjnego systemu opartego na kamerach i bazach danych może dochodzić nawet do 300 tysięcy złotych.

W przypadku takiego systemu trzeba stworzyć konstelację dziesiątek kamer, podłączyć je do systemu wymiany i magazynowania danych, a następnie całość musi być nadzorowana przez operatorów. To niesamowite, że tak szybko powstają nowe technologie drogowe, które mogą ograniczyć koszty działania i jednocześnie zwiększyć ich przydatność.

Pomysł wykorzystania danych z Map Google przez władze Bielska-Białej, o poruszaniu się pojazdów, bardzo spodobał się również drogowcom z innych miast Polski. Jest ogromna szansa na to, że w końcu tablice świetlne przy drogach wjazdowych do miast staną się naprawdę praktyczne i na co dzień będzie z nich korzystało znacznie więcej kierowców, którym zależy na ominięciu korków.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy