Mapy Google z kolejnymi nowościami. Idzie więcej dobrego

Zmiany w zakresie wyszukiwarki to nie jedyne nowości, jakie Google ogłosiło podczas wydarzenia Search On 2022, bo kolejnych funkcji doczekają się również Mapy - jedną z najciekawszych wydaje się Neighborhood Vibe, czyli nowa sekcja zachęcająca do poznawania najbliższej okolicy.

Zmiany w zakresie wyszukiwarki to nie jedyne nowości, jakie Google ogłosiło podczas wydarzenia Search On 2022, bo kolejnych funkcji doczekają się również Mapy - jedną z najciekawszych wydaje się Neighborhood Vibe, czyli nowa sekcja zachęcająca do poznawania najbliższej okolicy.
Mapy Google doczekały się kolejnych nowości /Google/Google Blog /materiały prasowe

Google poinformowało o kilku zmianach, jakie pojawią się w Mapach Google w najbliższych miesiącach, aby poprawić doświadczenia użytkowników w zakresie przeglądania i wyszukiwania miejsc do zobaczenia. O części z nich słyszeliśmy już wcześniej, ale jedna jest całkowitą nowością, a mowa o Neighborhood Vibe, czyli funkcji mającej na celu zaprezentowanie "atmosfery najbliższego sąsiedztwa" za sprawą zdjęć i informacji od społeczności Map Google. 

Poznaj swoją okolicę z Neighborhood Vibe

Neighborhood Vibe to nowa sekcja Map Google, która pozwoli na wybór konkretnej dzielnicy miasta, żeby obejrzeć najpopularniejsze i najbardziej interesujące miejsca widziane obiektywami i komentarzami użytkowników. Korzystający z aplikacji będą mogli więc szybko sprawdzić, czy pasuje im klimat okolicy i czy znajdą tam coś dla siebie, np. miejsca spotkań artystów czy wyjątkowe restauracje. Google przekonuje, że chce w ten sposób zachęcić do odkrywania lokalnych perełek, które inaczej mogłyby zostać przeoczone. Nowa funkcja zadebiutuje na Androidzie i iOS na całym świecie w nadchodzących miesiącach.

Reklama

Widok z lotu ptaka i Immersive View

Pod koniec lipca informowaliśmy, że Google dodało do swoich Map opcję fotorealistycznego widoku z lotu ptaka, obejmującą 100 ważnych zabytków i punktów turystycznych z całego świata, w takich miastach jak Barcelona, Londyn, Nowy Jork, San Francisco czy Tokio - na ten moment na liście jest już 250 atrakcji turystycznych.

Jak zapewnia koncern, to pierwszy krok w stronę zapowiadanego w maju "immersyjnego widoku", czyli doświadczenia łączącego sztuczną inteligencję i miliardy najwyższej jakości obrazów Street View, satelitarnych i aerofotograficznych, by dostarczyć użytkownikom możliwość inteligentnego obejrzenia lokacji przed jej odwiedzeniem.

Immersyjny widok będzie w stanie nie tylko zaprezentować nam wybrane miejsce z dowolnej perspektywy, ale i stworzyć "quasi-rozszerzoną rzeczywistość", nakładając na mapy dane pogodowe, drogowe czy historyczne i prezentując lokację w takim "stanie", w jakim zobaczymy ją najpewniej wybranego dnia czy o wybranej godzinie. Google potwierdziło, że Immersive view zadebiutuje na Androidzie i iOS w najbliższych miesiącach, najpierw dla Los Angeles, Londynu, Nowego Jorku, San Francisco i Tokio.

Live View po aktualizacji

Pewnych poprawek doczekało się także Live View, czyli opcja dla pieszych umożliwiająca sprawne poruszanie się po mieście bez konieczności ciągłego zatrzymywania się i spoglądania na mapę.

Wykorzystuje ona rozszerzoną rzeczywistość, by nałożyć strzałki i ważne informacje bezpośrednio na obraz okolicy widziany obiektywem smartfona i tym samym łatwo doprowadzić nas do wybranego miejsca. Google poinformowało, że Live View już niedługo otrzyma opcję wyszukiwania z podglądem na żywo, która pozwala używać aparatu do znajdowania istotnych miejsc, np. bankomatów czy restauracji. 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Mapy Google
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama