Microsoft wykorzystuje algorytm myśli. SI zrozumie jak człowiek?

Microsoft cały czas rozwija sztuczną inteligencję i sięga po nowe rozwiązania, które mają pozwolić mu na ulepszenie technologii. Gigant z Redmond postanowił wykorzystać algorytm myśli. Pozwala on SI na lepsze rozumowanie, które jest zbliżone do tego, co oferuje ludzki mózg. Czy jest się czego obawiać?

SI
SI123RF/PICSEL

Microsoft to jeden z gigantów technologicznych, który mocno inwestuje w rozwój sztucznej inteligencji. Gigant z Redmond szuka nowych rozwiązań i technik, które sprawią, że SI stanie się jeszcze lepsze. Należy do nich AoT, które jest nazywane algorytmem myśli.

Algorytm myśli wnosi do SI duży potencjał

Microsoft od jakiegoś czasu prowadzi badania nad SI w powiązaniu z algorytmem myśli i uzyskane wyniki są bardzo obiecujące. Efekt końcowy daje sztucznej inteligencji zdolność rozumowania przybliżony do człowieka. Jak to możliwe?

Wykorzystanie AoT w powiązaniu ze sztuczną inteligencją usprawnia ścieżkę rozwiązywania problemów. Dzięki temu SI jest w stanie działać w bardziej zorganizowany sposób. Odnosi się to do szukania rozwiązań dla zagadnień, z którymi musi się zmierzyć i proces ten odbywa się w zbliżony sposób do tego, jak działa ludzki mózg.

Co bardzo ważne wykorzystanie takiej techniki ma również inny plus. Jest nim użycie mniejszej ilości zasobów. Badania Microsoftu wykazały, że rozwiązanie działa lepiej w porównaniu z metodami jednozapytaniowymi. Ponadto przybliża się do metod wielozadaniowych z przeszukiwaniem dużych drzew.

Sztuczna inteligencja zyska intuicję

Gigant z Redmond nie pozostawia złudzeń. Nowa technika AoT może pozwolić sztucznej inteligencji uzyskać coś, co będzie zbliżone do ludzkiej intuicji w trakcie procesu wyszukiwania. Przy okazji znikają też pewne bariery powiązane z kontekstem uczenia się przez SI.

Warto dodać, że Microsoft inwestuje w rozwój sztucznej inteligencji olbrzymie pieniądze. Kilka miesięcy temu dowiedzieliśmy się, że gigant z Redmond chce przeznaczyć na boty aż 10 mld dol. Mowa główie o OpenAI, które odpowiada za zyskującego na popularności ChatGPT. Nie jest to pierwsza współpraca, bo ta została zaincjowana już kilka lat temu.

Sztuczna inteligencja w wykonaniu Microsoftu wprowadzana jest przez firmę do kolejnych produktów. Zrobiono to już w przeglądarce Edge oraz wyszukiwarce Bing. W planach giganta z Redmond są także liczne nowości oparte na SI, które zostaną wdrożone do pakietu Office oraz innych narzędzi dla biznesu.

Petros Psyllos o sztucznej inteligencji: Każda technologia jest obosiecznaRMF FMRMF
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd?
Dołącz do nas