"Nadchodząca Fala" Mustafy Suleymana. Bestsellerowa książka o AI w Polsce

"Nadchodząca fala. Sztuczna inteligencja, władza i najważniejszy dylemat ludzkości w XXI wieku" autorstwa Mustafy Suleymana debiutuje w Polsce. Jest to bestsellerowy tytuł poświęcony AI, który spotkał się z bardzo dobrym odbiorem. Współzałożyciel DeepMind Technologies opisał sztuczną inteligencję z różnych stron.

Są pewne tytuły poświęcone sztucznej inteligencji i technologii, wobec których ciężko przejść obojętnie. Do takich książek zalicza się międzynarodowy bestseller zatytułowany "Nadchodząca fala. Sztuczna inteligencja, władza i najważniejszy dylemat ludzkości w XXI wieku" autorstwa założyciela DeepMind Technologies, Mustafy Suleymana.

"Nadchodząca Fala" Mustafy Suleymana w Polsce od 15 maja

Książka "Nadchodząca fala. Sztuczna inteligencja, władza i najważniejszy dylemat ludzkości w XXI wieku" Mustafy Suleymana została wydana w Polsce przez Wydawnictwo Otwarte w ramach Szczelin. Tytuł będzie dostępny w kraju od 15 maja zarówno w formie papierowej, jak i e-booka (do nabycia w platformie Woblink). Książka została wyceniona na 59,99 zł i ma około 500 stron.

Reklama

Mustafa Suleyman jest jednym z założycieli DeepMind Technologies (obecnie należącego do Google) i temat sztucznej inteligencji zna, jak mało kto na świecie. Książka "Nadchodząca Fala" została przez niego napisana we współpracy z Michaelem Bhaskarem, brytyjskim pisarzem i wydawcą oraz autorem kilku książek, w tym "The Content Machine" i "Human Frontiers".

"Nadchodząca Fala" to pasjonująca lektura o nowej erze w dziejach ludzkości

W ewolucji człowieka towarzyszyły różne przełomowe momenty, które wpłynęły na bieg historii. Od sięgnięcia po ogień, przez wynalezienie koła, na obecnych zdobyczach technologii skończywszy.

Termin sztuczna inteligencja pojawił się w 1955 r. i wtedy wyobrażano sobie m.in. jak komputer mógłby w stanie rozpoznawać obrazy. Ostatnie lata to bardzo szybki rozwój AI, coraz szybszych układów scalonych, które są w stanie przetwarzać ogromne zasoby informacjami. Niesie to ze sobą wiele plusów, ale również zagrożeń, na które uwagę zwraca Suleyman prezentując sztuczną inteligencję z różnych stron.

Pozytywną rekomendację tytułu przedstawił nawet jeden z założycieli firmy Microsoft, Bill Gates.

Książka jest napisana przystępnym językiem i dla fanów nowych technologii oraz sztucznej inteligencji z pewnością jest to lektura obowiązkowa. Autor odpowiada m.in. na pytanie: czy człowiek jest w stanie zarządzać postępem technologicznym, czy może jest jego niewolnikiem? Przeczytajcie, a poznacie wyjaśnienie.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: książki
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy