Reklama

Ninox 103 UW - ten dron może być wystrzeliwany z łodzi podwodnej [WIDEO]

Firma SpearUAV wprowadza do sprzedaży model Ninox 103 UW Sub-to-Air, czyli pierwszy na świecie dron typu quadcopter, który może być wystrzeliwany z łodzi podwodnej oraz innych podwodnych platform.

Firma SpearUAV wprowadza do sprzedaży model Ninox 103 UW Sub-to-Air, czyli pierwszy na świecie dron typu quadcopter, który może być wystrzeliwany z łodzi podwodnej oraz innych podwodnych platform.
Nixon 103 UW - ten dron może startować z zanurzonej łodzi podwodnej / SpearUAV /materiały prasowe

Łodzie podwodne zapewniają dużą strategiczną i taktyczną przewagę militarną, jednak od momentu powstania mierzą się z jednym poważnym ograniczeniem, a mianowicie trudnościami w obserwacji tego, co dzieje się ponad nimi - mają wprawdzie do dyspozycji peryskopy, ale inżynierowie nie bez przyczyny od ponad wieku eksperymentują z różnymi metodami rozszerzenia pola widzenia.

Dron Ninox 103 UW może startować z zanurzonej łodzi podwodnej

Latawce, wiatrakowce, a nawet samoloty - próbowaliśmy już wielu sposobów, które pewnie okazałyby się skuteczne, gdyby nie fakt, że łódź podwodna musi się wynurzyć, by umożliwić im start. Z pomocą w końcu przyszły drony, które niejako rozwiązały problem, ale do tej pory mówiliśmy o stałopłatach - tymczasem firma SpearUAV właśnie zaprezentowała pierwszy quadcopter z możliwością wystrzeliwania z łodzi podwodnej, dużo wygodniejszy z punktu widzenia obserwacji, bo po osiągnięciu pozycji może unosić się w miejscu. 

Reklama

SpearUAV wyjaśnia, że Ninox 103 jest przechowywany i wystrzeliwany w ochronnej kapsule, która następnie unosi się na wodzie, gdzie może poczekać na start nawet 24 godziny. Kiedy już do niego dojdzie, dron może pozostać w powietrzu przez 45 minut, pokonując w tym czasie 10 km i przenosząc ładunek o wadze do 1 kilograma.

Niska sygnatura dźwiękowa, termalna i wizualna w połączeniu z zaawansowanymi czujnikami Electro-Optical/Infra-Red (EO/IR) i sztuczną inteligencją umożliwiającą automatyczne namierzanie celu sprawiają, że dron jest idealnym narzędziem zwiadowczym. Szczególnie że komunikuje się z łodzią podwodną, innymi platformami i zespołami sił specjalnych za pomocą szyfrowanego połączenia.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: łódź podwodna | drony

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy