Oto jeden z najdroższych kamperów 2022 roku. Za ponad 5 milionów euro może być twój!

Kamper niemieckiej marki Volkner to luksusowy dom na kółkach za 5,3 miliona euro. Na pokładzie jest nawet mini-barek, a na dachu pokład widokowy. Firma poszła na całość i w pakiecie daje sportowe Ferrari. Kamper posiada wysuwany garaż na ten super-samochód.

Ten wyjątkowy kamper to efekt dość osobliwej rywalizacji niemieckich producentów tego typu pojazdów dla najbogatszych miłośników caravaningu. Chodzi o to, aby wyprodukować najdroższy i najbardziej luksusowy kamper, który wzbudzi największe emocje na corocznych targach "Caravan" w Düsseldorfie. W tym roku pojazd firmy Volkner o nazwie Performance S zdecydowanie "rozbił bank". Wszystko za sprawą efektownego dodatku w postaci sportowego Ferrari i to bardzo cenionego przez fanów marki modelu LaFerrari. Włoski bolid potrafi schować się w wysuwanym garażu między przednią i tylną osią kampera.

Reklama

Na dachu kampera znajduje się panel słoneczny, który zapewnia energię o mocy 2 tys. wat. Na pokładzie antena satelitarna i podwójny system klimatyzacji - do części przedniej kampera i oddzielny do sypialni. Wielką atrakcją  jest także pokład dachowy o powierzchni 12,5 m², który zabezpieczają wysuwane barierki. 

Wnętrze Performance S to przykład luksusu połączonego z funkcjonalnością - wszędzie materiały najwyższego gatunku. Uwagę zwraca mini-barek z dwoma obrotowymi stołkami, który do tej pory można było spotkać jedynie na luksusowych jachtach. Po drugiej stronie panel kuchenny. Jest elektryczna kuchenka z płytą indukcyjną, kuchenka mikrofalowa, zmywarka do naczyń i lodówka z oddzielną chłodziarką. Nie zabrakło także chłodzonej szafki na wino, w której mieści się 12 butelek. Całości dopełnia duża kanapa, która w każdej chwili może zamienić się w wygodne, dwuosobowe łóżko.

Producent luksusowego kampera zadbał o rozrywkę na najwyższym poziomie. Kamper został wyposażony w system audio Burmester zapewniający dźwięk przestrzenny 5.1 w głównym salonie pojazdu. O zasilanie nie musimy się martwić - napięcie zapewnia akumulator litowy o pojemności 20 kWh, który w ciągu dnia jest ładowany energią z panelu słonecznego. Volkner Performance S został zbudowany na podwoziu autobusu Volvo z silnikiem o mocy 503 KM i pneumatycznym zawieszeniem.

Volkner Performance S okazał się najdroższym kamperem na niemieckich targach Caravan Salon 2022. Za podstawową wersję z modelem Ferrari w pakiecie trzeba zapłacić ponad 5,3 miliona euro

Chętnych na zakup tego luksusu na kółkach nie brakuje. Producent uprzedza, że po złożeniu zamówienia na odbiór luksusowego kampera trzeba poczekać nawet dwa lata.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: luksus | Ferrari

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy