Reklama

Oto nowa generacja kosmicznego egzoszkieletu dla pracowników fabryk

Koncerny nie spieszą się z zastępowaniem pracowników fabryk i centrów logistycznych robotami, ponieważ wciąż nie są one w stanie wykonać wielu czynności. Lepszym pomysłem wydają się egzoszkielety dla pracowników.

Rewelacyjną nową generację takiego urządzenia zaprezentowała właśnie firma German Bionic. Niemieccy inżynierowie udoskonalili swój wykonany z włókna węglowego egzoszkielet o nazwie Cray X dla pracowników i teraz dysponuje on jeszcze praktyczniejszymi możliwościami. Czwarta generacja pozwala jego użytkownikowi podnosić ciężary o masie nawet 28 kilogramów.

Naukowcy jeszcze bardziej zadbali o bezpieczeństwo pracowników, wyposażając urządzenie w nowe czujniki i serwomechanizmy, które bezustannie wspierają ich i jednocześnie chronią przed najróżniejszymi urazami. Czasem może zdarzyć się, że egzoszkielet nagle ulegnie awarii, w końcu to urządzenie elektroniczne, wówczas użytkownik nie musi obawiać się o swoje zdrowie i życie. Systemy zabezpieczające przesuną ciężar w taki sposób, że operator będzie mógł wyjść z takiej niebezpiecznej sytuacji bez szwanku.

Reklama

German Bionic zapewnia, że nowa generacja Cray X może działać przez nawet 8 godzin. Urządzenie zostało również wyposażone w system rozszerzonej rzeczywistości o nazwie Cray Visor. Na wyświetlaczu head-up pojawiają się wirtualne informacje, dzięki czemu użytkownik egzoszkieletu może szybciej i dokładniej wykonywać swoją pracę. Eksperci uważają, że takie technologie to przyszłość fabryk i centrów logistycznych, które wciąż zwlekają z ich robotyzacją i stawiają na ludzkich pracowników. Miesięczna subskrypcja Cray X to koszt 699 euro.

Źródło: GeekWeek.pl/German Bionic / Fot. German Bionic

Geekweek

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama