Polscy hakerzy skuteczni niczym Anonymous? Też przeszkadzają Rosji w agresji na Ukrainę

Squad303 to grupa hakerów z Polski, którzy również biorą udział w cybernetycznej wojnie z Rosją. Stworzyli już mechanizm wysyłania wiadomości do rosyjskich obywateli, a to nie jest jeszcze ich ostatnie słowo.

W związku z postępującą digitalizacją, można było przewidzieć, że nowoczesne konflikty będą rozgrywały się również w sieci. W końcu teraz wiele poufnych informacji przechowywanych jest na wewnętrznych serwerach lub w chmurze. Dane stają się szczególnie łakomym kąskiem podczas konfliktu zbrojnego. Inwazja Rosji na Ukrainę sprawiła, że grupy hakerskie wypowiedziały wojnę Władimirowi Putinowi. Obok Anonymous i Network Batalion 65’ mamy również polski akcent w postaci Squad303.

W ostatnim czasie hakerzy z naszego rodzimego podwórka stworzyli cały system umożliwiający wysyłanie wiadomości do losowych Rosjan. Powstała specjalna strona, na której każdy może wygenerować treść i wysłać ją do losowego rosyjskiego numeru. Tych w bazie danych znajduje się aż 20 milionów i dodatkowo 140 milionów adresów email.

Reklama

 

Twórcy akcji zaznaczają, że ma ona na celu walkę machiną propagandową Putina, która sprawnie działa w Rosji. W ciągu dwóch pierwszych dni działania strony, zostały z niej wysłane ponad 2 miliony wiadomości do Rosjan.

Jak informują przedstawiciele grupy, która wzięła nazwę od myśliwskiego dywizjonu 303, w najbliższym czasie zostanie udostępnione kolejne narzędzie do walki z dezinformacją rozsiewaną przez aparaturę Putina. Nie wiadomo jeszcze dokładnie czym to nowe narzędzie będzie, lecz w tweetach pojawia się wskazówka, że będzie miało to związek z połączeniami głosowymi.   

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Anonymous | hakerzy polska | Rosja | Władimir Putin
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy