Samsung pokazał niesamowicie jasne ekrany smartfonów. Świetne w pełnym słońcu

Samsung bije kolejny rekord. Na targach elektroniki użytkowej CES 2023 w Las Vegas, koncern zaprezentował nowe ekrany smartfonów, które idealnie działają w nawet mocnym oświetleniu.

Samsung bije kolejny rekord. Na targach elektroniki użytkowej CES 2023 w Las Vegas, koncern zaprezentował nowe ekrany smartfonów, które idealnie działają w nawet mocnym oświetleniu.
Wyświetlacze UDR 2000 nowych Samsungów będą bardzo jasne nawet w pełnym słońcu /Samsung /Twitter

Użytkownicy starszych smartfonów często narzekają na ciemne wyświetlacze. Niestety, jest to bardzo uciążliwe, gdy np. chcemy coś sprawdzić na smartfonie na zewnątrz w słoneczny, letni dzień. Wówczas wyświetlacz zmienia się w lustro. Samsung właśnie zapowiedział koniec tego problemu.

Koncern zaprezentował na targach elektroniki użytkowej CES 2023 w Las Vegas nowe wyświetlacze do smartfonów, które pojawią się niebawem na sklepowych półkach. Nowa technologia nazywa się UDR 2000 i wymownie wskazuje, że mamy tu do czynienia z wyświetlaczami o jasności aż 2000 nitów.

Reklama

Samsung pokazał UDR 2000, czyli ekrany o jasności 2000 nitów

Jak tłumaczy firma, UDR to skrót od Ultra Dynamic Range i jest to technologia powiązana z coraz popularniejszym HDR. Jednocześnie trzeba podkreślić, że nowy wyświetlacz uzyskał certyfikat jakości UL Solutions, światowej firmy zajmującej się bezpieczeństwem urządzeń.

Samsung nie ujawnił, jakie smartfony będą wyposażone w tę przełomową technologię, ale eksperci ze świata smartfonów nie mają wątpliwości, że na pewno będą to nowe Galaxy S23 Ultra lub może nawet tańszy S23+.

UDR 2000 może trafić do smartfonów Galaxy S23 Ultra

Nowy, bardzo jasny i dysponujący szerokim zakresem dynamicznym wyświetlacz idealnie sprawdzi się podczas oglądania filmów na smartfonie w słoneczny dzień. Niestety, chociaż nowa technologia ma też ograniczyć zużycie baterii przy ustawionej najwyższej jasności, to jednak i tak możemy spodziewać się szybszego poboru energii przy częstym używaniu tej funkcji.

Samsung w swoich smartfonach z linii Galaxy dotąd oferował maksymalnie 1750 nitów jasności wyświetlaczy w S22 Ultra. Jeśli spojrzymy na flagowce innych marek, to w ich przypadku szczytowa jasność sięga na ogół 1200-1300 nitów, co prawda jest wynikiem dużo lepszym od laptopów, ale w przypadku smartfonów używanych na wolnym powietrzu, już nie jest tak kolorowo.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Samsung
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy