Sony i Honda pokazały własnego elektryka. Afeela już pobiła jeden rekord

Firma Sony chce być jak Tesla. Razem z Hondą stworzyła koncepcyjny samochód elektryczny Afeela, który pobił rekord świata w ilości czujników. Jest ich aż 45!

Dla wielu osób może być zaskoczeniem, że japoński gigant elektroniczny Sony chce produkować samochody. Ale wyraźnie ma na to ochotę, choć model Afeela został stworzony razem z motoryzacyjnym koncernem Honda. Prototyp samochodu Sony i Hondy został właśnie zaprezentowany na targach CES 2023. Wygląda jak klasyczny sedan.

Honda ma odpowiadać za silnik i karoserię, a Sony za całą resztą, w tym najbardziej zaawansowaną elektronikę. Na razie nie znamy szczegółowych parametrów nowego auta. Jedna rzecz szczególnie zwróciła uwagę odwiedzających targi CES 2023. Na masce samochodu był bardzo efektowny, barwny wyświetlacz. Pojawiać się mogą na nim zarówno mapy pogodowe czy informacja o stanie naładowania akumulatorów, jak i na przykład reklamy.

Reklama

W jednej dziedzinie nowy samochód nie ma sobie równych. Twórcy elektryka Sony ujawnili, że posiada aż 45 czujników zarówno na zewnątrz auta, jak i wewnątrz. Pokładowy komputer za pomocą czujników ma cały czas monitorować stan kierowcy. 

Mocną stroną nowego samochodu Sony ma być system multimedialny oferujący pasażerom auta rozrywkę na najwyższym poziomie. Yasuhide Mizuno, dyrektor generalny Sony Honda Mobility ujawnił, że nowe auto będzie miał tak bardzo obecnie modny moduł sztucznej inteligencji.

Firma Sony Honda Mobility jest gotowa przyjmować zamówienia na samochody w pierwszej połowie 2025 roku. Pierwsi klienci otrzymają samochody Afeela do końca 2025 roku , a od wiosny 2026 ma ruszyć masowa produkcja nowego elektryka. Samochód będzie powstawał w zakładach Hondy w Stanach Zjednoczonych. Nie wiadomo, czy i kiedy trafi na rynek europejski.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Sony | samochody elektryczne | Honda | USA
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy