Świetne zdjęcia Księżyca z Samsunga to fake? Niekoniecznie

Najnowsze Samsungi robią wspaniałe zdjęcia Księżyca. Serio, jak kilka lat temu zrobiłam podobne zdjęcie lustrzanką, to myślałam, że poznałam już wszelkie tajniki fotografii i jestem gotowa na wygranie konkursu organizowanego przez "National Geographic". Nie byłam, ale fakt, że jesteśmy teraz w stanie zrobić podobne foty smartfonem jest super, a jakość zdjęć robi wrażenie. Na tyle, że niektórzy stali się podejrzliwi, a w mediach społecznościowych wybuchła drama z Samsungiem S23 Ultra i Księżycem w rolach głównych.

Samsungi potrafią zrobić superfotografie w nocy, a uwagę wielu użytkowników przyciągnęły przede wszystkim zdjęcia Księżyca. Nic dziwnego, w końcu firma sama podkreśla umiejętności np. S23 Ultra w tej kwestii, co możemy zauważyć na krótkim wideo.

Możliwości Samsungów możemy też zobaczyć na fotografii wykonanej przez naszego redakcyjnego kolegę, który na co dzień operuje Samsungiem Galaxy S22 Ultra.

Reklama

Trzeba przyznać, że możliwości tych smartfonów robią wrażenie. Nad faktycznymi umiejętnościami Samsungów i nad tym, czy przypadkiem nie są podejrzanie zbyt dobre, zaczął się zastanawiać pewien użytkownik Reddita o nicku "ibreakphotos". Napisał on:

Przeprowadził więc mały eksperyment, który ukazywał zachowanie telefonu, jaki wyraźnie poprawiał jakość zdjęcia, co mogłoby sugerować, że dochodzi do pewnych manipulacji, np. nakładania obrazu czy tekstur na wykonywane zdjęcia.

Samsung jednak podkreśla, że tego nie robi, natomiast wykorzystuje sztuczną inteligencję oraz uczenie maszynowe, aby ostateczna wersja zdjęcia była jak najlepszej jakości. Niektórzy internauci zarzucają firmie, że ta nie jest otwarta w kwestii udzielania informacji na temat używanych technologii, jednak nie jest to prawda — możemy o tym przeczytać na stronie internetowej community Samsunga. W tej kwestii wypowiedział się także popularny YouTuber, Marques Brownlee. 

I faktycznie możemy zauważyć, że zdjęcia wykonane Samsungami mogą mieć poprawioną jasność czy ostrość, natomiast zarzucanie firmie manipulacji w kwestii ostatecznych zdjęć zdaje się nietrafione.

Polecamy na Antyweb | Jesteś fanem małych telefonów? Kup składaka

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Samsung Galaxy S23 | fotografia
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy