Versatile AbleChair, czyli nowoczesny wózek inwalidzki dający zupełnie nowe możliwości

Tradycyjne wózki inwalidzkie to wynalazek, za który osoby z niepełnosprawnościami są z pewnością ogromnie wdzięczne, bo dzięki nim można zachować dużą mobilność, ale już nadjeżdża ich następca na miarę XXI wieku.

Versatile AbleChair, czyli nowoczesny wózek inwalidzki dający zupełnie nowe możliwości
Versatile AbleChair, czyli nowoczesny wózek inwalidzki dający zupełnie nowe możliwościGeekweek - import

Z podobnego założenia wyszła firma Versatile odpowiedzialna za AbleChair, czyli nowoczesny wózek, dzięki któremu użytkownik nie będzie już zmuszony do pozostawania jedynie w pozycji siedzącej. Nowy projekt pozwala bowiem na płynną zmianę położenia za pomocą aplikacji na urządzenia mobilne, dając użytkownikowi zdecydowanie więcej możliwości i znacznie podnosząc komfort życia.

AbleChair może zmienić wysokość siedziska użytkownika, dostosowując ją do aktualnych potrzeb, np. stolika w restauracji czy bibliotece (a możliwe jest także siedzenie niemal na wysokości podłoża), jego nachylenie, a także pozwala przyjąć pozycję niemal stojącą z wyprostowanymi nogami (z pomagającymi podłokietnikami i opcjonalną uprzężą). Co więcej, dzięki wspomnianej aplikacji mobilnej, użytkownik może zapisać swoje ulubione ustawienia, by nie szukać ich za każdym razem, kiedy zechce z nich skorzystać.

Warto przy tym pamiętać, że rozwiązanie to jest dla użytkownika nie tylko bardzo wygodne (pozwala np. sięgnąć do wysoko położonych elementów lub wręcz przeciwnie, pobawić się z dzieckiem czy zwierzakiem na dywanie), ale i zdrowe, bo nie da się ukryć, że pozostawanie w pozycji siedzącej przez cały dzień może mieć nieprzyjemne i niebezpieczne skutki zdrowotne. Twórcy wózka zapewniają również o jego właściwościach rehabilitacyjnych, bo użytkownik może samodzielnie wzmacniać mięśnie, mając jednocześnie gwarancję wsparcia, gdy się zmęczy.

AbleChair może poruszać się z maksymalną prędkością 6,4 km/h, a jego zasięg na jednym ładowaniu to 24-32 kilometry. Jeżeli podoba się Wam ten pomysł, to twórcy szukają wsparcia dla swojego projektu w serwisie crowdfundingowym Kickstarter, gdzie próbują zebrać 20 tysięcy dolarów, aby zacząć produkcję wózka. A żeby dostać swój egzemplarz, trzeba wyłożyć 7 995 USD i cierpliwie poczekać do października, oczywiście jeśli kampania zakończy się sukcesem (a z pewnością tak będzie, bo na koncie już 17 540 USD, a do końca 47 dni).

Źródło: GeekWeek.pl/Kickstarter/Fot. Kickstarter

Geekweek
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd?
Dołącz do nas