WallPen namaluje każdy obraz na ścianie. Wystarczy wybrać go na tablecie

Wystarczy ustawić ją pod ścianą, wybrać dowolny obraz na tablecie i po chwili urządzenie wydrukuje nam go na ścianie. Niemiecka drukarka wallPen potrafi stworzyć kolorowe obrazy na betonie, drewnie czy metalu. Są zachwycająco precyzyjne i robią wrażenie.

Jeśli masz dość nudnych ścian i chcesz ożywić wnętrze pokoju wspaniałym obrazem, to ta drukarka ścienna jest idealna dla Ciebie. Stworzył ją niemiecki start-up, a jej najnowsza generacja to model wallPen E1plus. Potrafi wykonywać obrazy w dużych formatach na ścianach z betonu, gipsu, drewna, szkła, gipsu czy metalu. 

Wszystkie części drukarki mieszczą się w sześciu torbach, z których najcięższa waży 25 kilogramów. Aby przygotować ją do pracy należy ustawić ją przy ścianie, na której zamierzamy wykonać rysunek. Potrzebne nam jest jedno narzędzie i 10 śrub do złożenia statywu i głowic drukujących. Producent drukarki ściennej chwali się, że do jej obsługi wystarczy jeden człowiek. WallPen jest gotowa do pracy już po 5 minutach, kiedy tylko właściwie zainstalowana zostanie szyna, po której drukarka będzie się poruszać.

Reklama

Obsługa wallPen E1plus po złożeniu jest bardzo prosta. W zestawie otrzymujemy tablet z aplikacją wallPen Android. Na komputerze PC lub laptopie (Windows lub MacOS) musimy zainstalować oprogramowanie RIP "wallPen Processor", dzięki któremu możemy przygotować rysunek do "wydrukowania" na ścianie. Program przetwarza obrazy do pliku .wallpen, a samo oprogramowanie stanowi część całego zestawu. Potem już tylko wystarczy wgrać odpowiedni plik obrazu do systemu urządzenia i drukarka zaczyna pracować.

Drukarka ścienna wallPen E1plus wykorzystuje cztery oddzielne głowice atramentowe typu drop-on-demand (DOD), co pozwala na drukowanie w całej palecie kolorów. Atrament musimy zakupić w firmie wallPen i jest dostarczany w specjalnych butelkach o pojemności 200 ml.

Drukarka porusza się na specjalnej platformie na kółkach, która automatycznie przesuwa się wzdłuż ściany. Jej ruch kontrolują czujniki laserowe, które zostały opatentowane przez niemieckiego producenta. Jeśli zdecydujemy się wykonać obraz na zewnątrz, wtedy może być konieczne zainstalowanie szyn, po których wallPen E1plus będzie się poruszać.

Firma wallPen zapewnia, że ich drukarki są w stanie wykonać nawet najbardziej precyzyjne rysunki, które będą bardzo dobrze prezentować się na ścianach przez wiele lat. Urządzenie nie należy do najtańszych, gdyż koszt podstawowego zestawu to prawie 40 tysięcy euro. Oprogramowanie jest jednak regularnie uaktualniane, a firma w ramach pakietu startowego oferuje dwudniowe szkolenie dla dwóch osób w fabryce w Etzbach.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: drukarka | technologia | laser | ściana

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy