Włącz HbbTV w telewizorze. To więcej programów w telewizji naziemnej

HbbTV jest standardem tak zwanej telewizji hybrydowej, a więc umożliwiającej odbiór programów w formie tradycyjnej, które uzupełnione zostały o rozwiązania internetowe. Okazuje się, że niemalże każdy nowy odbiornik ma dostęp do tego rodzaju technologii. Jak włączyć HbbTV w telewizorze i jakie są w nim kanały?

Co to jest HbbTV i jak działa?

HbbTV (Hybrid Broadcast Broadband TV) to system umożliwiający odbiór programów, które zostały uzupełnione o treści przesyłane za pośrednictwem internetu. Rzeczony standard telewizji hybrydowej jest aktualnie dostępny nie tylko w Polsce – korzystają z niego nadawcy również w innych krajach, takich jak Niemcy, Francja czy Hiszpania. 

Hybrid Broadcast Broadband TV dodaje wiele nowych funkcjonalności. Warto jednak wspomnieć, że do jego działania niezbędne jest połączenie z internetem. W przeciwnym razie korzystanie z HbbTV okaże się niemożliwe. Jakie możliwości otrzymują odbiorcy korzystający z tego systemu? To między innymi: 

Reklama
  • możliwość zatrzymywania i przewijania niektórych programów; 
  • dostęp do programów z całego tygodnia; 
  • wyszukiwarka treści; 
  • dostęp do prognozy pogody; 
  • dostęp do interaktywnych quizów i ankiet. 

Funkcjonalności HbbTV mogą się od siebie różnić w zależności od aktualnie oglądanego programu. System Hybrid Broadcast Broadband TV umożliwia również wyświetlanie spersonalizowanych reklam.

Jak włączyć HbbTV w telewizorze i czy każdy odbiornik ma tę funkcję?

Zgodnie z polskimi przepisami, każdy telewizor sprzedawany od 2020 roku powinien obsługiwać HbbTV. Jeżeli ktoś zakupił odbiornik po tej dacie, to może mieć pewność, że będzie mógł skorzystać ze standardu telewizji hybrydowej. 

W jaki sposób włączyć HbbTV w telewizorze? Wiele zależy od konkretnego modelu sprzętu. W niektórych telewizorach Samsunga najpierw należy ściągnąć odpowiednią aplikację. W urządzeniach innych producentów niezbędne może okazać się uruchomienie HbbTV w ustawieniach. Szczegóły są zwykle podane w instrukcji użytkowania.

Jakie kanały są w HbbTV?

Wiele osób może zastanawiać się, jakie kanały umożliwiają korzystanie z HbbTV. Okazuje się, że nowy system obsługuje większość programów. To między innymi kanały Telewizji Polskiej, Polsatu czy TVN-u.

Podczas oglądania danych kanałów na niektórych telewizorach, użytkownicy mogą zauważyć komunikat informujący o możliwości włączenia platformy hybrydowej na poszczególnych programach. W ten sposób również można się dowiedzieć, czy oglądany w danym momencie kanał obsługuje HbbTV. 

Polecamy na Antyweb: To największa aktualizacja Messengera od lat. Co nowego?

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: HbbTV | telewizja hybrydowa | Telewizja naziemna
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy