Wyłączyłem napisy w telewizorze, a one wciąż działają. O co chodzi?

Wyłączyć napisy w telewizorze raz na zawsze można bardzo prosto i szybko. Do tego, aby się ich pozbyć z ekranu, wystarczy działający pilot. Jak zwykle bywa przy rozwiązywaniu tego typu sytuacji, źródeł problemu może być kilka. Czasami wystarczy więc jedno kliknięcie, a innym razem trzeba będzie przejść do ustawień urządzenia. Podpowiadamy, jak wyłączyć napisy w telewizorze.

Jak wyłączyć napisy w telewizorze?

Wyłączanie napisów w zależności od konkretnych marek telewizorów może się nieco różnić, niemniej proces jest do siebie zbliżony. Pierwszy krok w rozwiązaniu problemu to przede wszystkim zajęcie się napisami kodowanymi CC (Closed captioning). Jak wyłączyć napisy w telewizorze Samsung? Koreańskie modele pozwalają na to podczas oglądania programów telewizyjnych na żywo. W większości telewizorów Samsung istnieje możliwość wyłączenia napisów poprzez naciśnięcie przycisku "Subtitles" na pilocie telewizora.  

Reklama

Jak wyłączyć napisy w telewizorze Philips? Na pilocie, a dokładnie zazwyczaj w dolnej jego części, należy poszukać przycisku oznaczonego SUBTITLE. To oznacza włączanie i wyłączanie napisów. Jak usunąć napisy z telewizora LG? W zależności od modelu należy wybrać przycisk SUBT/SUBTITLE na pilocie. Podobnych ustawień należy szukać na pilotach telewizorów takich marek jak Philips, Sony czy PanasonicJak wyłączyć napisy w telewizorze, gdy pilot nie posiada opcji wyłączania transkrypcji? 

Choć znów kroki różnią się od modelu, zaczynamy od wybrania na pilocie opcji "Home". W przypadku telewizorów Sony w ustawieniach przechodzimy do kategorii "Oglądanie telewizji". W sekcji preferencji w zakładce "Ustawienie napisów" wybieramy opcję "Wyłącz". Jak wyłączyć napisy w telewizorze Panasonic? Tu liczba kliknięć jest nieco mniejsza, bo wystarczy w kategorii "Setup" przejść do sekcji "System" i upewnić się, że pozycja "Napisy" jest wyłączona. Niema identycznie wyłącza się napisy w telewizorach Philips czy TLC.

Wyłączania napisów: a może to telegazeta i strona 777?

Szukając odpowiedzi na pytanie, o co chodzi, gdy "wyłączyłem napisy, a one wciąż działają", być może problem jest z aktywną 777 stroną telegazety. Telegazeta to nazwa teletekstu nadawanego wraz z sygnałem wszystkich stacji ogólnopolskich oraz niektórych kanałów regionalnych. Polega to na tym, że na ekranie telewizora wyświetlane są teksty i grafiki w różnych blokach tematycznych, takich jak program TV, wiadomości, sport, pogoda czy  rozrywka. Telegazeta nie wymaga dodatkowego sprzętu ani opłat abonamentowych

Przeczytaj równieżCzy jest jeszcze Telegazeta? Uruchomiłem, działa i ma się dobrze

Telegazeta może pracować w tle. To bardzo ważna informacja, jeżeli chcemy wyłączyć napisy w telewizorze. To dlatego, że kiedy pracuje w tle, to na dole ekranu pojawiają się informacje o programie czy kanałach. Dzieje się tak dlatego, że aktywna jest wspomniana strona 777, która aktywuje treści na ekranie. Jak wyłączyć napisy w telewizorze z telegazetą? Wystarczy włączyć telegazetę i wybrać stronę na przykład 100. Po tym napisy powinny zniknąć.

To nie telewizor. To napisy na Netfliksie są problemem

Jeżeli napisy w telewizorze wciąż działają, być może to kwestia streamingu. Dlatego w czasie oglądania filmu trzeba przejść do ustawień danej aplikacji. Jak wyłączyć napisy w Netflixie? Z panelu opcji wybierz "Dźwięk i napisy". Następnie odznacz opcję "Wyświetlanie napisów". Zapisz ustawienia i wyjdź, a następnie spróbuj ponownie obejrzeć serial, program lub film. Podobnie można wyłączyć napisy HBO Max. Podczas oglądania filmu także należy z panelu wybrać "Dźwięk i napisy", gdzie wyłączamy napisy, a w sekcji jednocześnie wybierzemy język danego filmu.

Jak wyłączyć napisy w Disney+? Podczas oglądania naciśnij ikonę koła zębatego ustawień w menu audio i napisów, aby dostosować swoje napisy, w tym wybrać oglądanie filmu bez napisów. Dostępne są również takie zmiany, jak możliwość ustawienia obramowania czcionki, koloru tła i krycia, a także koloru i krycia okna. Natomiast jeżeli używasz Apple TV, to na Smart TV lub urządzeniu do strumieniowania przejdź do opcji ustawień, wybierz "Ogólne" i wyłącz opcję "Automatyczne napisy". Pozostałe aplikacje streamingowe mają podobny schemat wyłączania napisów

Przeczytaj również:

Poznałem tajne kody Netflix i odkryłem ten serwis na nowo

Jak czyścić ekran telewizora? Zapomnij o płynie do szyb

Jak włączyć screen mirroring i połączyć telefon z telewizorem?

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: telewizor | pilot do telewizora
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy