Zaloguj się na konto Google. 1 grudnia może zostać usunięte

Google zmienia okres braku aktywności na kontach użytkowników. Oznacza to, że zgodnie z nowymi zasadami każde konto, na którym nie odnotowano logowania w ciągu dwóch ostatnich lat zostanie usunięte. Jeżeli nie chcesz stracić swojego Gmaila, musisz się zalogować. Inaczej Google usunie twoje konto.

Google kasuje konta użytkowników

Google poinformowało swoich użytkowników o zmianach w polityce dotyczącej braku aktywności na kontach użytkowników. Zgodnie z najnowszą informacją przekazaną przez firmę, sporo kont zostanie usuniętych. Google skasuje nasze konto, jeżeli nie było na nim aktywności od przynajmniej 2 lat. Oznacza to, że jeżeli macie jakieś stare konto Gmail, na które się od dawna nie logowaliście, to już niedługo zostanie usunięte.

Nieaktywne konta Google będą usuwane od 1 grudnia 2023 roku. Oznacza to, że mamy jeszcze trochę czasu na sprawdzenie, czy dotyczy to kont, na których mamy ważne pliki, maile i nie tylko. W tym czasie możemy się też zalogować, dzięki czemu niczego nie stracimy. 

Reklama

Google usuwa konta. Jakie są tego konsekwencje?

  • Zmiana dotyczy tylko tych kont, na których nie odnotowano żadnej aktywności w ciągu ostatnich 2 lat
  • Do grudnia 2023 nie zostaną usunięte żadne konta - dopiero od ostatniego miesiąca tego roku Google rozpocznie usuwanie nieaktywnych kont
  • Przed usunięciem konta Google kilkukrotnie poinformuje nas o takiej możliwości. Kontakt nastąpi poprzez główne i pomocnicze adresy email
  • Gdy konto Google zostanie usunięte, nie można użyć ponownie tego adresu email

Oznacza to, że jeżeli macie swoje główne konto Google i korzystacie z niego choćby raz na rok, to nie ma się czego obawiać. Najlepszym sposobem na uniknięcie usunięcia konta jest zalogowanie się na nie. Google podpowiada również, jakie działania są uznawane za aktywność na koncie:

  • Korzystanie z dysku Google
  • Czytanie i pisanie wiadomości email
  • Oglądanie filmów w serwisie YouTube
  • Pobieranie aplikacji (np. Google Play)
  • Używanie wyszukiwarki Google
  • Korzystanie z funkcji Zaloguj przy pomocy Google

Usunięcie konta Google. Dlaczego firma je kasuje?

Jak podano w oficjalnym komunikacie. Zmiana okresu dotyczącego braku aktywności na koncie wiąże się z bezpieczeństwem. Google chcąc zapewnić bezpieczeństwo danych użytkowników (w tym informacji na temat ich kont czy zapisanych plików) będzie kasować te konta, które są nieaktywne od dłuższego czasu.

Wszystko po to, aby zniwelować ryzyko przejęcia tych kont wraz z ich zawartością. Warto zatem odzyskać stary adres Gmail, sprawdzić co tam zostało i ewentualnie dokonać archiwizacji. Kto wie, może odkryjemy interesujące maile i pliki, o istnieniu których zapomnieliśmy.

Konta Google i inne usługi

Jeżeli jakimś cudem zapomnieliście o usługach Google, to teraz jest świetny moment na to, aby do nich powrócić. Niedawno firma zapowiedziała świetną funkcję, która zostanie dodana do przeglądarki Google Chrome. Chodzi o podgląd linków przed kliknięciem. To rozwiązanie nie tylko przyspiesza proces szukania informacji, ale również pomaga w dbaniu o nasze bezpieczeństwo.

Warto przetestować przeglądarkę, jak i cały pakiet usług Google, które są dostępne za darmo. 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Google | Gmail
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy