Bamboo Pen & Touch - Palec zamiast rysika

Nowy tablet Wacoma poza typową dla tego rodzaju sprzętu obsługą piórka oferuje niespotykaną funkcję możliwość obsługi palcem. Dzięki temu pecety dorównały w jednej kwestii notebookom w końcu można do nich dołączyć touchpad.

Klasyczne rysowanie

Z tabletu Bamboo Pen & Touch można korzystać w tradycyjny sposób, używając piórka. Jest ono dokładniejsze niż palec, jest też inaczej rozpoznawane przez programy graficzne. W chwili zbliżenia go do powierzchni urządzenia funkcja dotykowa zostaje wyłączona, aby nie poruszyć kursora dłonią.

Tablet jest bardzo cienki i ma zaokrąglone brzegi, można więc wygodnie oprzeć dłoń na krawędzi urządzenia podczas pracy z piórkiem. Od spodu umieszczono cztery gumowe podkładki, dzięki którym tablet nie przesuwa się po biurku.

Czynności przypisane czterem przyciskom funkcyjnym ExpressKey można konfigurować. W sterownikach można ustawić, czy urządzenie ma być obsługiwane przez osobę prawo- czy leworęczną.

Reklama

Piórko jest typowe dla produktów Wacoma - ma wymienne końcówki, podwójny przycisk umiejscowiony pod palcem wskazującym i szeroką końcówkę pełniącą w programach graficznych funkcję gumki. Nietypowy jest jedynie uchwyt piórka - zamiast klasycznej podstawki mamy materiałowe uszko.

Funkcje dotykowe

Powierzchnia reagująca na dotyk palcem jest stosunkowo niewielka - 125 na 85 mm, choć to i tak więcej niż ogromny touchpad stosowany w notebookach firmy Apple. Obszar aktywny w wypadku posługiwania się piórkiem jest nieco większy - 147 na 92 mm. Proporcje obszaru roboczego to 16:10 - ukłon w stronę coraz popularniejszych monitorów panoramicznych czy aplikacji wielomonitorowych.

Funkcja dotykowa działa sprawnie, tablet obsługuje technologię multitouch - można więc za pomocą palców przesuwać strony WWW, obracać zdjęcia czy powiększać przeglądane dokumenty. Gesty, które rozpoznaje urządzenie, są naturalne i powszechnie wykorzystywane w dostosowanych do tej technologii urządzeniach.

PLUSY:

+ Możliwość obsługi palcem,

+ Obsługa technologii multitouch,

+ Płaska obudowa,

+ Elegancki design.

MINUSY:

+ Wysoka cena,

+ Wycierający się plastik,

+ Brak oprogramowania graficznego w zestawie.

Średnia cena: 311 zł

Źródło informacji

PC Format
Dowiedz się więcej na temat: Touch
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy