Nokia N86 - 8 Mpix na zdjęcia

Nokia wprowadzi na rynek pierwszy w swoim portfolio telefon z aparatem mającym 8 Mpix. Dlaczego tak późno i czego możemy się spodziewać?

Nokia oficjalnie przekroczyła barierę 8 Mpix w aparacie, prezentując model N86. Został on zaprojektowany do fotografowania oraz nagrywania filmów w różnych warunkach oświetleniowych.

Także tym razem nie zabrakło szerokokątnego obiektywu Carl Zeiss Tessar. Nokia zdecydowała się na umieszczenie lampy błyskowej złożonej z dwóch diod LED (szkoda, że nie jest to lampa ksenonowa - decyzja o umieszczeniu diody LED dziwi w świetle faktu, że ma to być telefon do robienia zdjęć).

Najnowsze komórki - Raport z Barcelony

Reklama

Co ważne - w telefonie znajdziemy OLED-owy wyświetlacz, który dodatkowo przykrywa utwardzone szkło chroniące go przed zadrapaniami. Co tu dużo ukrywać, jakość tego wyświetlacza bije na głowę to, co znamy z wcześniejszych modeli komórek - aczkolwiek odtwarzacze wyposażone w wyświetlacz OLED sprawiały trochę lepsze wrażenie w temacie jakości.

Nokia N86 8MP ma - podobnie jak N96 - podpórkę ułatwiającą oglądanie filmów oraz boczne multimedialne klawisze dającym szybki dostęp do wybranych multimediów. Urządzenie odtwarza do 25 godzin muzyki. Nie zabrakło oczywiście modułu AGPS - przyda się do geotagowania (zaznaczania miejsca, w którym powstało zdjęcie na wirtualnej mapie).

W niedzielę Sony Ericsson pokazał w Barcelonie telefon, który może pochwalić się matrycą o rozdzielczości 12-megapikseli. Natomiast Samsung i LG już jakiś czas temu zadebiutowały ze swoimi komórkami o rozdzielczości zdjęć 8 Mpix. Skąd opóźnienie Nokii? Ta decyzja nie jest niczym zaskakującym. Podobnie Nokia implementowano moduły 3G w komórkach - czekając do momentu, kiedy te rozwiązania będą bezproblemowe. Czy w przypadku N86 będzie podobnie? Na razie - po wstępnych oględzinach - telefon nie zaskakuje. Poczekamy na testy.

Nokia N86 8MP ma trafić do sprzedaży w drugim kwartale 2009, a jej przewidywana cena detaliczna to 375 euro (bez podatków i dopłat).

Łukasz Kujawa, Barcelona

INTERIA.PL/informacje prasowe
Dowiedz się więcej na temat: telefon | Nokia
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy