Reklama

Samsung S2 - kobiecy kamyk

Jak wyróżnić się w morzu empetrójek? Samsung znalazł sposób, kierując swój przenośny odtwarzacz muzyczny S2 przede wszystkim do kobiet.

Kiedy po raz pierwszy trzymasz w ręku odtwarzacz S2, nie masz wrażenia, że patrzysz na sprzęt elektroniczny. Opakowanie przypomina raczej biżuterię - eleganckie przezroczyste pudełko, jakie się wręcza w prezencie dziewczynie, ale nic, co kojarzy się z odtwarzaczem muzyki. To, co widzisz, wygląda jak bransoletka z kamieniem szlachetnym. W moim przypadku, w błyszczącym fioletowym kolorze (na rynku dostępne są jeszcze kolory: kość słoniowa, zielony, granatowy i czarny).

Otwieramy pudełko i widzimy stylowy przedmiot o gładkiej powierzchni i opływowej linii. Próbowałam znaleźć jakiś wyświetlacz, może coś trzeba w tym celu otworzyć? Bezskutecznie. W końcu, jeśli masz odtwarzacz tak mały (wielkości jajka, ale spłaszczonego), raczej nie patrzysz do kieszeni, kiedy zmieniasz utwór - postanowiłam dać mu szansę.

Reklama

Popatrzyłam na instrukcję nie dłużej niż przez 30 sekund, co wystarczyło, żeby poznać podstawowe funkcje tego sprzętu. Instrukcja jest naprawdę krótka i dowiadujemy się z niej wszystkiego, co trzeba wiedzieć. Zainstalowałam załączoną płytę CD i zgrałam trochę muzyki na moją nową MP3 (muzykę można swobodnie przegrywać także przy użyciu metody drag'n'drop).

Dźwięk w wykonaniu S2 stoi na dobrym poziomie (nie bez znaczenia jest tu technologia wzbogacania dźwięku DNSe), dodatkowo trzeba przyznać, że Samsung dołączył do zestawu dość wygodne słuchawki. Projekt obudowy zakłada użytkowanie odtwarzacza przez kobiety. Jak już wspomniałam, całość wygląda jak bransoletka czy naszyjnik. I tak też można go nosić! Zawieszony na prostym, czarnym kablu, ładnie ozdabia szyję.

Sprzęt jest na tyle mały i lekki, że noszenie go w kieszeni jest komfortowe niczym np. noszenie zapalniczki. Ilość przycisków funkcyjnych ograniczona do niezbędnego minimum. Play/ Pause, zmniejszanie/zwiększanie poziomu głośności. Foward/Rew oraz przycisk On/Off.

Podsumowując, S2 to po prostu dobry odtwarzacz MP3/ WMA/ Ogg (chwali się, że player obsługuje także ten format). Elementem wyróżniającym całość jest jednak wygląd, wyraźnie skierowany do żeńskiej strony widowni. Taka decyzja z jednej strony sprawia, że urządzenie trafi tylko do części klientów - z drugiej jednak gwarantuje, że spodoba się ono zainteresowanym osobom.PLUSY

- wykonanie,

- technologia DNSe.

MINUSY

- przydałby się model o większej pojemności,SPECYFIKACJA

Pojemność 1GB / 2GB,

Waga 17.2g,

Słuchawki w kształcie naszyjnika,

Dioda LED informująca o stanie baterii i odtwarzaniu,

Zasilanie z wbudowanego akumulatora litowo-polimerowego,

W zestawie: słuchawki, mini USB, płyta CD z oprogramowaniem,

Tryby odtwarzania Normalny-Odtwarzanie losowe-Lista ulubionych,

Obsługiwane pliki MP3/WMA/Ogg,

Czas pracy ponad 13 godzin,

Technologia dźwięku DNSe,

Wymiary (mm) 42x42x16.

Odtwarzacz Samsung S2 dostępny jest od czerwca w sugerowanej cenie detalicznej 99 PLN za wersję 1GB oraz 149 PLN za wersję 2GB.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama