Sprawdziłem podwójny rejestrator od Navitela. W bonusie - kamera cofania

W moje ręce, a w zasadzie do mojego auta trafił niedawno bardzo praktyczny gadżet. Na dodatek poprawiający znacząco bezpieczeństwo, a także poprawiający komfort (psychologiczny) jazdy. Chodzi o wideorejestrator od Navitela, a dokładniej model R9 Dual. Jak się sprawdza?

Dual w nazwie to nie przypadek. Wprowadzony niedawno na rynek rejestrator Navitela jest właśnie podwójny: mamy standardowo kamerkę przednią, która rejestruje to, co przed nami i dodatkowo kamerę montowaną na tylnej szybie. Ta druga posiada jeszcze fajną opcję, która zamienia rejestrator w kamerę cofaniaNavitel R9 Dual to zaawansowany rejestrator samochodowy, który wyróżnia się dobrą jakością nie tylko materiałów, ale przede wszystkim - rejestrowanego obrazu. Gadżet oferuje nam już na dzień dobry szereg funkcji, które mogą okazać się nieocenione dla kierowców, którzy pragną zwiększyć bezpieczeństwo swoje i innych.

Reklama

Design i konstrukcja

Już pierwsze spojrzenie na sprzęt upewnia nas, że mamy do czynienia z porządnym urządzeniem. Kamerki wyglądają nowocześnie, ale jednocześnie skromnie: nie posiadają zbędnych udziwnień. Przednia jest bardzo kompaktowa i zgrabna, co też pozwala na łatwy i szybki montaż. Jej rozmiary nie zasłaniają nam przedniej szyby i nie ograniczają widoku kierowcy. Tylna kamerka natomiast jest bardzo mała, przez co praktycznie niewidoczna. Plastik, z którego są wykonane jest przyjemny w dotyku i wygląda estetycznie.

Jakość nagrywania

Oczywiście to jedna z najważniejszych funkcji w każdym rejestratorze, czyli nagrywanie. Navitel R9 Dual nagrywa wideo w rozdzielczości Full HD (1920x1080) przy 30 klatkach na sekundę. Zarówno przednia, jak i tylna kamera oferują szeroki kąt widzenia: 170° dla przedniej i 136° dla tylnej, co pozwala na rejestrowanie dużego pola przed i za nami. Nagrania są wyraźne i szczegółowe, co jest kluczowe w razie konieczności analizy zdarzeń.

Funkcje i możliwości

Zestaw nie jest przeładowany zbędnymi funkcjami, dlatego skupimy się na konkretach. Fajnie działa tryb parkingowy, który automatycznie włącza nagrywanie od razu, jak tylko wykryje ruch, nawet w trakcie postoju. Dzięki temu pozwala to na zarejestrowanie ewentualnych incydentów podczas nieobecności kierowcy w pobliżu pojazdu. Dobrą funkcją jest także czujnik G-sensor, który (w przypadku kolizji lub gwałtownego hamowania) automatycznie zapisuje i zabezpiecza nasze nagranie. Przez to nie dojdzie do przypadkowego usunięcia wideo. Przy odpowiednim podłączeniu kamery tylnej zyskuje ona dodatkową funkcję. Przy cofaniu uruchamia się nam na przednim ekranie widok z kamery zamontowanej na tylnej szybie. Tym samym razem z rejestratorem dostajemy... kamerę cofania!

Obsługa i użytkowanie

Navitel R9 Dual jest łatwy w obsłudze dzięki intuicyjnemu interfejsowi użytkownika. Menu jest przejrzyste, a ustawienia można dostosować bezproblemowo za pomocą przycisków umieszczonych na urządzeniu. Kamera obsługuje karty microSD o pojemności do 64 GB, co pozwala na długie godziny nagrywania.

W zestawie znajduje się również oprogramowanie Navitel DVR Player, które umożliwia przeglądanie i edycję nagrań na smartfonie. Aplikacja jest prosta w użyciu i oferuje dodatkowe funkcje, takie jak łączenie nagrań czy dodawanie znaczników GPS. Warto zaznaczyć, że w pudełku oprócz urządzeń i okablowania (wysokiej jakości!) znajdziemy także ściereczkę z mikrofibry do przecierania ekranu.

  • Sensor optyczny SONY 307 (night vision)
  • Rozdzielczość wideo Full HD 1920х1080
  • Kąt widzenia obiektywu 136°
  • Rodzaj soczewki 6-warstwowe szkło
  • Format wideo mov
  • Format zdjęć JPG
  • Rozdzielczość zdjęć 2 Mpx
  • Długość nagrań wideo 1/2/3/5/10 min
  • Nagrywanie w pętli tak
  • Nadpisywanie nagrań tak

Podsumowanie

Navitel R9 Dual to rejestrator samochodowy, który spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających użytkowników. Dzięki wysokiej jakości nagrań, szerokiemu polu widzenia, solidnej konstrukcji oraz licznych funkcjach dodatkowych, stanowi doskonałe narzędzie do rejestrowania zdarzeń na drodze. Tryb parkingowy oraz wbudowany G-sensor dodatkowo zwiększają jego wartość użytkową. Jeśli szukasz niezawodnego i wszechstronnego rejestratora, Navitel R9 Dual jest zdecydowanie wart rozważenia.

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy