Test HP Pavilion TouchSmart 11 - notebook z AMD

Testujemy HP Pavilion TouchSmart 11 - niewielkiego notebooka korzystającego z technologii oferowanych przez firmę AMD.

Notebooki dzisiaj to urządzenia mające przede wszystkim być funkcjonalne - w czasach, kiedy część zdań wcześniej zarezerwowanych tylko dla komputerów została przeniesiona do smartfonów i tabletów, notebook musi być stosunkowo niedrogi, niezawodny i potrafić to, z czym smartfony i tablety mogą sobie nie radzić.

Wygląd

Takim sprzętem ma być HP Pavilion TouchSmart 11. Jest on niewielki, jego obudowa to stop aluminium i tworzywa (wygląda całkiem dobrze). Dokładną specyfikację można znaleźć na końcu materiału - warto podkreślić, że klawiatura sprawdza się dobrze, podobnie jak touchpad. Błyszcząca matryca potrafi rozczarować. Pochwalić należy także obecność D-Sub, obok standardowego HDMI. Sprzęt jest niezwykle cichy i zużywa bardzo mało prądu (zaledwie 9W). I na koniec ważna informacja - ekran, jak sama nazwa wskazuje, jest dotykowy.

Reklama

Moc

Notebook ma procesor AMD A4-1250 - co można o nim napisać? Sprawdzi się przy podstawowych programach, multimediach oraz korzystaniu z internetu. Niestety, AMD nadal pozostaje w tyle za Intelem, którego układy zapewniają lepszą wydajność. Te niedogodności komputer nadrabia ceną niższą niż konkurencyjne urządzenia z Intelem na pokładzie.

TouchSmart 11 ma kartę  Radeon HD 8210 - nie należy jednak liczyć na to, że bezproblemowo odpalimy najnowsze gry. To podstawowa karta, sprawdzi się przy mniej zaawansowanych produkcjach (i to przy zmianie ustawień grafiki na niższe). Przykładem niech będzie gra "Fract OSC" - aby móc w nią grać, trzeba najpierw zmniejszyć ustawienia grafiki do minimum. Szczerze jednak pisząc - tego urządzenia nie kupuje się do grania. 

Bateria wytrzyma od 2,5 godziny (maksymalna wydajność) do ponad 6 godzin przy oszczędzaniu energii - to poprawny wynik, ale ustępuje na przykład Asusowi T100.

Podsumowanie testu

HP Pavilion TouchSmart 11 można obecnie kupić za około 1350 zł. Jest to odpowiednia cena za takiego notebooka. Pavilion TouchSmart 11 to sprzęt, który poprawnie spełnia wszystkie podstawowe zadania tego typu urządzenia.

HP Pavilion TouchSmart 11

System operacyjny Windows 8 64-bit
ProcesorAMD A4-1250
RAM4 GB DDR3
Ekran 1366x768
Pamięć16 GB (obsługa kart microSD)
Wymiary29 x 21 x 2,1 cm
Karta graficznaAMD Radeon HD 8210
Waga1,4 kg
Dysk twardy 500 GB
Porty i wejścia3x USB 3.0; HDMI; D-Sub; slot SD; RJ45
CenaOkoło 1350 zł
INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy