Test smartwatcha Vector Smart

Vector Smart VCTR-31-01 /INTERIA.PL
Reklama

Vector Smart VCTR-31-01 to ładny, dobrze wykonany i funkcjonalny smartwatch. Co najważniejsze - kosztuje niecałe 300 zł. Czy za taką cenę można mieć przyzwoity i bezawaryjny sprzęt? Przekonajcie się w naszym teście.

Dzisiaj smartwatch nie jest alternatywą, a uzupełnieniem smartfona. Dzięki inteligentnemu zegarkowi szybciej odczytujemy powiadomienia, dzwonimy, a także sterujemy muzyką. Kto raz sparuje swój telefon ze smartwatchem, prawdopodobnie nie będzie już mógł sobie wyobrazić życia bez niego. 

Wygląd i jakość wykonania

Panuje powszechne przekonanie, że za dobrego smartwatcha trzeba sporo zapłacić. Nie jest to prawdą, bo w ostatnich latach inteligentne zegarki zostały mocno dopracowane. Są już nie tylko ładne, ale i funkcjonalne. Właśnie taki jest zegarek marki Vector Smart- zupełna nowość na polskim rynku.  Smartwatch VCTR-31-01 to dość proste urządzenie, które znacznie poszerza możliwości naszego smartfona.

Reklama

Vector Smart VCTR-31-01 ma prostokątną kopertę - jej wymiary to 42 na 36 na 11 mm. Jest bardzo lekki, bo waży zaledwie 35 gramów. Jakość wykonania jest bardzo dobra - dominującym materiałem jest tworzywo sztuczne, pasek zaś jest silikonowy. Spasowanie elementów gadżetu jest dobre, nic nie odstaje i żaden element obudowy nie ugina się pod punktowym naciskiem. 

Smartwatch jest dostępny w trzech wersjach kolorystycznych: czarnej, różowej i różowego złota. Ale to jedynie wierzchołek góry lodowej. Producent umożliwia pełną personalizację zegarka, więc oferuje zamienne paski w różnych kolorach - każdy znajdzie coś dla siebie. My mieliśmy okazję przetestować zegarek w klasycznej czarnej wersji (VCTR-31-01BK) oraz z dodatkowym paskiem w kolorze khaki.

Wisienką na torcie personalizacji jest ponad 50 tarcz do wyboru! Są takie, które odwzorowują klasyczny czasomierz, ale i bardziej zwariowane. Wszystko to sprawia, że prawdopodobnie nie znajdziecie dwóch takich samych zegarków Vector Smart.

Funkcjonalność

Smartwatch ma 1,4-calowy dotykowy ekran IPS pracujący w rozdzielczości 240 na 240 pikseli. Generowane przez niego obrazy są naprawdę niezłe - kolory są dobrze odwzorowane, a czytelność tarczy wzorowa. Biorąc pod uwagę cenę smartwatcha, to naprawdę pozytywne zaskoczenie. 

Vector Smart VCTR-31-01 spełnia normę wodoszczelności IP68, co oznacza, że jest odporny na zachlapanie, wodę oraz pył.  Nie trzeba go zdejmować z nadgarstka do mycia rąk, podczas deszczowej pogody czy w czasie intensywnego treningu, gdy nadgarstek mocno się spoci. Warto jednak pamiętać, że stopień odporności na wodę, zachlapanie oraz pył nie jest stały i może obniżyć się w efekcie normalnego zużycia. 

Zegarek oferuje wszystkie podstawowe inteligentne funkcje. Vector Smart VCTR-31-01 wyświetla powiadomienia o połączeniach, SMS-ach i z portali społecznościowych. Bardzo dobrze spisuje się także pulsometr. Pomiary są dokonywany za pomocą sensora umieszczonego z tyłu urządzenia - mogą być przeprowadzane ręcznie ("na żądanie") lub automatycznie. Bieżące wyniki są prezentowane na ekranie, a zapisane pomiary w aplikacji HitFit Pro. 

Smartwatch Vector zadba także o jakość naszego snu. Zatrzymując go na nadgarstku przez noc, zmierzymy długość snu płytkiego i głębokiego, a także liczbę przebudzeń. Co warte odnotowania - zegarka nie czuje się na dłoni, jest on lekki jak zwykła opaska sportowa. 

Tym, czym Smart VCTR-31-01 wyróżnia się na tle konkurencji, jest bardzo czuły i dokładny termometr. Smartwatch sam da nam znać, gdy temperatura ciała będzie zbyt niska lub zbyt wysoka. Pomiarów - jak w przypadku pulsometru - dokonuje się ręcznie ("na żądanie") lub automatycznie z wykorzystaniem tego samego sensora. Dokładność pomiaru temperatury to 0,2oC, co może przydać się zwłaszcza teraz, jesienią.

Bateria i kompatybilność

Vector Smart VCTR-31-01 jest naprawdę szybki. Zegarek jest napędzany przez procesor ARM Cortex-M0 o taktowaniu 53 MHz, który bez problemu radzi sobie ze wszystkimi codziennymi zadaniami. Nie zdarzyło mi się, by smartwatch się zawiesił lub nie odpowiadał. 

Ogromną zaletą smartwatcha Vector Smart jest bateria litowo-jonowa o pojemności 160 mAh. W pełni naładowany akumulator wytrzymuje 5-15 dni z dala od ładowania przez port USB - w moim przypadku było to co najmniej 10 dni. To bardzo dobry wynik, bo nie trzeba myśleć o ładowania zegarka przez ponad tydzień. Warto nadmienić, że pełne naładowanie ogniwa zajmuje 2,5 godziny (odbywa się ono za pomocą ładowarki magnetycznej).

Smartwatch jest kompatybilny z systemami iOS i Android. Steruje się nim za pomocą aplikacji HitFit Pro. Dzięki niej uzyskujemy dostęp do wspomnianych dodatkowych tarcz, a także funkcję budzika i alarmu. Można także zarządzać otrzymywanymi powiadomieniami, a także użyć funkcji "znajdź zegarek", jeżeli nie pamiętamy, gdzie go odłożyliśmy.

Podsumowanie

Cena: 299 zł

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Smartwatch
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy