Reklama

Elon Musk wypłaci pensję broniącym ojczyznę ukraińskim pracownikom Tesli

Pochodzący z Ukrainy pracownicy Tesli mają dostawać pensję przez co najmniej trzy miesiące od momentu przyłączenia się do walki przeciwko Rosjanom – donoszą zagraniczne media na podstawie maila wysłanego przez jednego z dyrektorów przedsiębiorstwa. W ten sposób firma zamierza wesprzeć ukraińską ludność w obliczu bieżących wydarzeń.

W związku z napiętą sytuacją pomiędzy Rosją a Ukrainą władze naszych wschodnich sąsiadów zdecydowały się zawczasu powołać do wojska niemal wszystkich mężczyzn w wieku od 18 do 60 lat. Jak się okazało, decyzja była jak najbardziej uzasadniona, gdyż 24 lutego siły zbrojne Kremla wkroczyły na nieswoje terytorium.

Dziesiątki, o ile nie setki, tysięcy Ukraińców już wróciło z zagranicy, aby bronić swojej ojczyzny, jednak niektórzy dalej zastanawiają się nad taką decyzją. Dołączenie do armii mogłoby oznaczać dla nich między innymi utratę miejsca pracy, o które starali się przez wiele lat.

Reklama

Taką obawę doskonale rozumie Elon Musk, który zdecydował, że każdy ukraiński pracownik Tesli decydujący się na powrót do ojczyzny w celu bronienia jej utrzyma swoje zatrudnienie oraz aktualne wynagrodzenie przez co najmniej trzy miesiące, a w razie potrzeby po tym czasie zostanie ono jeszcze przedłużone. O wspomnianej informacji poinformowało CNBC, powołując się na e-maila wysłanego przez Axela Tangena, dyrektora północnoeuropejskiego oddziału Tesli.

- Tesla jest zobowiązana do robienia właściwych rzeczy - możemy przeczytać w e-mailu.

Dodatkowo firma zdecydowała się bezpłatnie udostępnić swoje stacje ładowania pojazdów umiejscowione niedaleko granicy z Ukrainą na terenie Polski, Węgier oraz Słowacji. O tym fakcie poinformowała swoich klientów znad Dniepru.

Oprócz tego pracownicy Tesli z niemieckich oddziałów wysłali na Ukrainę kilkaset terminali Starlink, które już dotarły na miejsce i służą naszym wschodnim sąsiadom.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Elon Musk | Tesla | Ukraina | wojna Rosji z Ukrainą

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy