Nowe technologie w motoryzacji, dla których powinieneś wymienić auto na nowsze

Bezpiecznie, tanio i komfortowo – tak chcemy dziś podróżować. Wiedzą o tym producenci nowych samochodów, prześcigający się w wymyślaniu innowacyjnych rozwiązań, które w możliwie największym stopniu stanowią odpowiedź na te potrzeby.

Prezentacja partnera

Przemysł motoryzacyjny rozwija się wyjątkowo szybko. Nieustannie przybywa nowych rozwiązań, które wpływają na nasz komfort i bezpieczeństwo podróżowania. Dość powiedzieć, iż spora część z nich jeszcze do niedawna była drogim w zakupie luksusem i na korzystanie z nich mogła sobie pozwolić ledwie niewielka garstka najbardziej zamożnych kierowców.

Dziś rozwiązania, takie jak system ostrzegający przed niezamierzonym opuszczeniem pasa ruchu czy asystent hamowania, stają się standardem.

Systemy multimedialne sterowane za pomocą dużych, dotykowych ekranów już dawno przestały być domeną aut klasy premium i zawitały do niższych segmentów. Oprócz tego niemal każdy oferowany model dostępny jest ze zmniejszającym koszty podróżowania napędem hybrydowym lub nawet w pełni elektrycznym.

Reklama

Infotainment i systemy asystujące, czyli łatwiejsze podróżowanie i większe bezpieczeństwo

Im nowsze auto, tym większe bezpieczeństwo - co do tego zgodni są wszyscy trenerzy i instruktorzy szkół doskonalenia techniki jazdy. Różnego rodzaju asystenci nieustannie monitorują drogę, a w razie ryzyka - zareagują za kierowcę. Chodzi tu m.in. o sytuacje, gdy na jezdnię niespodziewanie wtargnie pieszy, nadjedzie rowerzysta bądź pojazd przed nami gwałtownie zahamuje. Zwiększenie bezpieczeństwa w zdarzeniach, których nie sposób przewidzieć, a czas reakcji jest bardzo mały, to jeden z najważniejszych aspektów przemawiających za wymianą starego auta na nowe.

Przykładem popularnego modelu z bogatym wyposażeniem jest nowy Ford Kuga dostępny w ofercie platformy online Automarket.pl, należącej do Grupy Kapitałowej PKO Banku Polskiego. Już w standardzie znajdziemy m.in. systemy: monitorujący zmęczenie kierowcy, asystent pasa ruchu oraz rozpoznający znaki drogowe. Warto też wspomnieć o zaawansowanym systemie multimedialnym Ford SYNC 3, który umożliwia łączność z posiadanym przez nas smartfonem. Dzięki temu rozwiązaniu do celu podróży dotrzemy łatwiej i sprawniej, a jazda stanie się przyjemniejsza. Zalety posiadania nowego samochodu pod tym względem są więc oczywiste.

Nowoczesne rozwiązania układów napędowych to mniejsze wydatki na paliwo

Napęd hybrydowy stanowi natomiast odpowiedź na oczekiwania kierowców w zakresie oszczędności - to kolejny powód, dla którego warto wymienić auto na nowsze. Jeżdżąc hybrydą, bez wątpienia wydamy mniej - zwłaszcza gdy często poruszamy się po mieście.

Specjalny komputer automatycznie wybiera tryb, który w danym momencie będzie najbardziej ekonomiczny. 

Zauważymy to zwłaszcza podczas ruszania, kiedy samochód z tradycyjnym napędem pali najwięcej. Natomiast w hybrydzie silnik elektryczny niejako "bierze na siebie" ruszanie, wspomagając klasyczny napęd bądź całkowicie go zastępując. Wykorzystywana do jazdy energia pozyskiwana jest podczas hamowania.

Najbardziej zaawansowanymi konstrukcjami pozostają jednak hybrydy plug-in (PHEV), czyli takie, które dodatkowo można ładować z gniazdka lub ładowarki. Hybrydy plug-in posiadają bardziej pojemne baterie i umożliwiają pokonanie nawet kilkudziesięciu kilometrów na samym silniku elektrycznym.

Automarket.pl oferuje nie tylko nowe samochody, ale również używane - takie jak choćby Volkswagen Golf, BMW serii 3, Hyundai Tucson, Toyota Corolla czy Skoda Octavia. Nawet kilkuletnie egzemplarze tych popularnych modeli mogą zaskakiwać nowoczesnymi technologiami obecnymi na pokładzie.

Należy jednak pamiętać, że kluczowym czynnikiem zapewniającym spokój i bezpieczeństwo podczas użytkowania auta jest wybór odpowiedniego egzemplarza: ze sprawdzonym stanem technicznym oraz potwierdzoną historią serwisową. Właśnie takie modele znajdziemy w ofercie platformy Automarket.pl. W dodatku niemal wszystkie oferowane auta dostępne są od ręki, z gwarancją na główne podzespoły i w zróżnicowanych formach finansowania: od klasycznego leasingu, przez pożyczkę leasingową po wynajem długoterminowy ze stałymi ratami.

Prezentacja partnera

materiały promocyjne
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy