Kiedy mężczyźni przestają dbać o siebie?

Mężczyźni tracą zainteresowanie trendami w modzie i byciem "cool" w wieku lat 46, wskazują najnowsze badania. W przypadku kobiet ten okres wydłuża się dodatkowo o 13 lat, co oznacza, że panie do 59 roku życia starają się utrzymać młodzieńczy wygląd.

Choć kobiety dbają o siebie dłużej, wciąż pozostają mniej pewne siebie niż mężczyźni i są mniej zadowolone ze swojego wyglądu. Równocześnie jedna trzecia kobiet i mężczyzn biorących udział w badaniu uważa, że to właśnie wspomniany brak pewności siebie i niezadowolenie ze swojego wyglądu jest przyczyną ich nieszczęścia.

I choć połowa mężczyzn nie jest zadowolona ze swojego wyglądu, to siedmiu na dziesięciu mężczyzn przyznaje, że nie przejmuje się swoim wyglądem. Co trzeci wyznaje również, że nie robi nic, żeby zmienić swój wygląd, panowie jedzą, co chcą i nie zwracają uwagi na konsekwencje, jakie wynikają z niezdrowej diety i stylu życia.

"Nasze badania wskazują, że utrzymanie formy, a przy tym dobrego samopoczucia w późniejszych latach życia po prostu przestaje być priorytetem. Coraz częściej zależy nam bardziej na wygodzie i komforcie niż dbałości o swoją sylwetkę czy urodę i bycie na bieżąco ze wszystkimi trendami. Jak widać, mężczyźni szybciej się o tym przekonują niż kobiety" - podsumowuje badania rzecznik stowarzyszenia Benenden Health, zleceniodawcy badania.

Reklama
PAP life
Dowiedz się więcej na temat: młodość
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy